Niezależnie do tego, jaki makijaż wykonujemy: wieczorowy czy codzienny, potrzebujemy do tego pędzli. Odpowiednio dobrane akcesoria w połączeniu z profesjonalnymi kosmetykami, to doskonały sposób na podkreślenie swojej urody. O ile podkłady, tusze, czy cienie zmieniamy regularnie, o tyle dobre pędzle do makijażu, to inwestycja na lata. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Z czego powinny zostać wykonane? Ile mogą kosztować? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przeczytacie w tym artykule. 

Jakie pędzle do makijażu powinien zawierać zestaw?

Co znajdzie się w komplecie, powinno przede wszystkim zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Jeżeli nie przepadamy za wykonywaniem makijażu i ograniczamy się do kilku kosmetyków, wówczas zestaw, składający się z kilkunastu elementów, będzie zupełnie niepotrzebny. Tym bardziej że w myśl z jakością rośnie też cena, a im więcej pędzi, tym drożej. Poniżej wymieniliśmy te, które najczęściej kupują kobiety i stylistki. 

pędzle do makijażu w zestawie
fot. pixabay.com

Najpopularniejsze, dobre pędzle do makijażu:

  • do pudru sypkiego: powinien być gęsty, miękki i rozłożysty;
  • do podkładu: przeważnie cieńszy z bardziej zbitym włosiem;
  • do różu: wyróżnia się zaokrągloną lub ściętą końcówką;
  • do cienia do powiek: w tym przypadku możemy wybierać z różnych typów: od tych zakończonych gąbeczką, przez te do rozcierania, skończywszy na cienkich i długich;
  • do brwi: posiada twarde włosie, jest wąski i przeważnie ścięty pod kątem.

Na rynku spotkamy także specjalne pędzle do nakładania szminek oraz kolektora, jednak po takie akcesoria, przeważnie sięgają osoby, które zajmują się profesjonalnym makijażem. 

Dobre pędzle do makijażu a rodzaj włosia 

Jakość i trwałość pędzli zależy od materiału, z którego zostały wykonane. Na rynku wyróżniamy dwa główne rodzaje: pędzle z włosia i syntetyczne. Co, ciekawe każde z nich mają swoich zwolenników. Istnieje też spora liczba osób, która tworzy zestaw z obu rozwiązań. Wiele stylistek jest zdania, że np. naturalne włosie sprawdzi się doskonale w przypadku mniejszych pędzelków takich, jak te do nakładania cieni. Z kolei syntetyczna końcówka będzie odpowiednia do nakładania fluidu. Każdy z nas ma inne preferencje, dlatego nie można jednoznacznie opowiedzieć się po którejś ze stron. 

pędzle do makijażu rodzaje
fot. pixabay.com

Naturalne włosie 

Tym, co wyróżnia naturalne włosie, jest delikatność i elastyczność, dzięki temu pędzle z tego materiału doskonale aplikują sypkie kosmetyki do makijażu. Ponadto, jeżeli posiadamy paletki cieni do powiek, z których regularnie korzystamy, rodzaj akcesoriów będzie miał duże znaczenia. Włosie naturalne pozwala lepiej nanosić napigmentowane produkty, dzięki czemu róż czy rozświetlacz nie tracą swojej intensywności. 

Ciekawostką może być to, skąd pochodzi naturalne włosie. Dla wielu jest to duże zaskoczenie. Najczęściej to wyselekcjonowane włosie wiewiórki, kozy lub kucyka. Każde z nich może mieć różne właściwości. Jedne będą miękkie i sprężyste, drugie nieco twardsze, dlatego najlepiej poznać dokładną charakterystykę zamawianego zestawu.

Pędzle do makijażu syntetyczne 

Wiele klientek zastanawia się nad tym, czy istnieją w ogóle dobre pędzle syntetyczne do makijażu. Otóż wszystko zależy od tego, jaką sumę przeznaczymy na zakupy. Możemy znaleźć zestaw za 20 złotych, który jedynie pokaleczy skórę, przez twarde i plastikowe końcówki, a możemy też dostać komplet, który będzie niezwykle miękki i przyjemny. Struktura pędzli syntetycznych pozwala z łatwością zadbać o ich czystość i utrzymać pełną higienę, co jest niewątpliwie ich największą zaletą. Istnieje wiele materiałów takich jak np. taklon, które świetnie imitują naturalne włosie, dzięki czemu możemy stosować je także w przypadku kosmetyków sypkich. Ponadto, są one doskonałym rozwiązaniem dla wegan i alergików. 

Jak zatem widać, mamy ogromne pole możliwości, jeżeli chodzi o zakup dobrych pędzli do makijażu. Czasami warto zainwestować więcej, aby cieszyć się dobrą jakość kupowanych produktów. W internecie ceny zestawów są o wiele korzystniejsze, dlatego to właśnie tam, polecamy rozpocząć poszukiwania.  

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here