Bielizna termoaktywna to doskonałe rozwiązanie do osób, które lubią przechadzki po górach lub zimowe wypady na narty. Mimo wielu pozytywnych właściwości, jest spora grupa miłośników aktywności, którzy zakładają, iż noszenie tego typu odzieży nic nie daje. Czy tak jest naprawdę? Kiedy warto sięgnąć po tego typu bieliznę? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym artykule. 

Kiedy warto zainwestować w bieliznę termoaktywną? 

Zakup bielizny termoaktywnej powinna rozważyć każda osoba, która lubi aktywność fizyczną w chłodniejszych porach roku. Nie tylko wtedy, gdy temperatury są ujemne, ale także późnym latem i początkiem jesieni. To właśnie wtedy organizm wyziębia się podczas opadu deszczu lub wiatru. Istnieje także spora część osób, które po ten rodzaj bielizny sięgają na co dzień. Z jakiego powodu? Żeby ogrzać się w drodze do pracy lub podczas spaceru. Warto o tym pomyśleć, jeżeli szybko się przeziębiamy i jesteśmy ciepłolubni

Bielizna termoaktywna zimną 

Na początku chcemy podkreślić, że bielizna termoaktywna została stworzona przede wszystkim z myślą o sportowcach, którzy lubią aktywnie spędzać czas podczas opadów śniegu i mrozu. Najczęściej sięgają po nią rowerzyści, narciarze czy snowboardziści. Ponadto, stanowi prawdziwe “must have” w przypadku miłośników górskich wędrówek, którzy zdobywają białe szczyty. 

Bielizna termoaktywna na narty
fot. pixabay.com

Zadanie bielizny termoaktywnej 

Bielizna termoaktywna posiada określone zadanie. Powinna przede wszystkim zadbać o ciepło naszego ciała oraz utrzymanie optymalnej temperatury, nawet w przypadku zmiennych warunków atmosferycznych. Dzięki temu doskonale chroni przed mroźnym i zimnym powietrzem. Nie bez powodu warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. Im lepszy i prawdziwszy, tym bardziej pozwala skórze oddychać. To z kolei sprawia, że wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz, zatem niestraszne nam nadmierne pocenie, nawet w trakcie wytężonej aktywności fizycznej. 

Z jakiego materiału zrobiona jest bielizna termoaktywna? 

Żeby bielizna termoaktywna spełniała swoją funkcję, musi być wykonana z określonego materiału. Do jej produkcji stosuje się poliamid i polipropylen. Jednak w wielu przypadkach poleca się, aby sięgać po odzież, w której sztuczne tworzywa, zastąpione są naturalnymi materiałami takimi jak na przykład wełna. W ostatnim czasie swoistą nowością na rynku jest bielizna z jonami srebra, które gwarantują maksymalną ochronę w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. 

Ceny bielizny termoaktywnej 

Istnieje wiele producentów, którzy w swojej ofercie posiadają bieliznę termoaktywną. Rozbieżność cen na tym polu może być naprawdę duża. Komplet kupimy już od około 120 zł jednak jeżeli zależy nam na nieco lepszej jakości, trzeba przygotować około 300 zł. Oczywiście w tym przypadku piszemy o bieliźnie termoaktywnej, która sprawdzi się w przypadku sportów amatorskich lub średniozaawansowanych. Gdy uprawiamy daną dyscyplinę zawodowo, wówczas przeważnie inwestujemy w nieco droższe rozwiązania. Buty trekkingowe, namiot, sprzęt survivalowy – niezależnie od tego, co kupujemy, ważna będzie jakość, ponieważ to ona znacząco przekłada się na nasz komfort.

Bielizna termoaktywna w góry
fot. pixabay.com

Wiele wysokich promocji najczęściej spotkamy po sezonie, co prawda uniemożliwia to korzystanie z produktów w danym roku, jednak, jeżeli ktoś planuje wymianę bielizny, wówczas powinien to rozważyć. Polecamy również, aby przed zakupem przymierzyć komplet. Bielizna termoaktywna ma to do siebie, że jest mocno rozciągliwa i dobrze, żeby była dopasowana do ciała. Kluczowe jest także odpowiednie pranie. Przy zbyt wysokiej temperaturze materiał może się skurczyć, dlatego warto przeczytać metkę. 

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tym artykule, ułatwią Wam odpowiednie przygotowanie do zimowych wypraw i nie tylko! Nawet jeżeli za oknem świeci słońce, trzeba pamiętać, że pogoda w górach zmienia się gwałtownie, dlatego polecamy schowanie bielizny do plecaka. Zawsze można ją założyć w schronisku, gdy zaczniemy się mocno pocić i czuć zimno. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here