Depilacja woskiem bezpaskowym – kilka porad przed zakupem wosku

0
1366

Depilacja woskiem to zabieg często wybierany z oferty salonów kosmetycznych. Niektóre klientki decydują się na samodzielne zaaplikowanie wosku, w swoim miejscu zamieszkania. Poniżej rozwiniemy temat depilacji z wykorzystaniem wosku bezpaskowego – coraz chętniej wybieranego w naszym kraju. Dowiesz się, jak wygląda zabieg z wykorzystaniem wosku bezpaskowego, jak przygotować się do jego wykonania oraz w czym tkwi wyjątkowość tej metody depilacji.

Depilacja woskiem – czy warto oraz dlaczego – TAK!

Depilacja woskiem to zabieg, którego celem jest pozbycie się owłosienia na okres kilku tygodni, lub nawet dłużej. W jego wyniku meszki włosowe zostają pozbawione cebulek, co znacząco spowalnia regenerację włosów. Nim zostaną one ponownie wytworzone, minie właśnie kilka tygodni. Przez ten czas będziesz mogła cieszyć się równomiernie gładką skórą.

Najczęściej, stosuje się metodę depilacji z wykorzystaniem plastrów. Depilacja taka jest wysoce skuteczna, choć wiele użytkowniczek narzeka na nieprzyjemne doznania w trakcie. Niestety, ale piękno wymaga odrobiny cierpienia. Na szczęście jednak – pojawiają się nowe metody, do których należy właśnie depilacja woskiem twardym, bezpaskowym.

Depilacja jest zalecana dla osób o różnych predyspozycjach, jednak przede wszystkim tych, których włosy rosną nadmiernie szybko. Jeśli więc zwykłe golenie nóg (lub innych partii ciała) nie wystarcza – wówczas warto zdecydować się właśnie na zabieg depilacji. Ponadto, depilacja jest dedykowana dla osób o skórze nadwrażliwej, która źle reaguje na zwykłe golenie.

Przygotowanie do zabiegu depilacji woskiem bezpaskowym

Depilacja woskiem powinna zacząć się od samego – wyhodowania włosków. Powinny być odpowiednio długie, by zabieg okazał się skuteczny. Najlepiej, jeśli będą miały przynajmniej 5 mm. długości. W innym wypadku wosk może sobie nie poradzić z ich usunięciem.

Sam zabieg powinien być wykonywany na oczyszczonym ciele. Najlepiej więc przygotować się biorąc odpowiednią kąpiel, w czasie której ciało się zrelaksuje, a obecne w strukturze skóry pory otworzą. Ułatwi to usuwanie włosków oraz przyspieszy proces regeneracji skóry.

Depilacja woskiem twardym bezpaskowym – zalety i korzyści wyboru tej metody

Depilacja woskiem twardym jest dedykowana dla tych pań, które nie przepadają za nieprzyjemnymi doznania pojawiającymi się w czasie depilacji woskiem paskowanym. W czym tkwi wyjątkowość tej metody? Przede wszystkim – korzysta się ze specjalnych typów wosku, które rozgrzewa się do niewysokiej temperatury. Często, jest ona w granicach 50 stopni C.

W tych warunkach wosk staje się lekko płynny, przyjmując konsystencję gęstego miodu. Tak przygotowaną „maź” należy rozprowadzić po powierzchni skóry, pokrywają ją szczelnie oraz równomiernie. Na powierzchnię wosku nakłada się następnie tkaninę. Po zaschnięciu, ściąga się ją wraz z woskiem, który usuwa z powierzchni skóry włoski.

Jest to metoda niezwykle skuteczna z uwagi na terapeutyczne i kojące działanie wosku. Na skutek rozgrzania powierzchni skóry, mieszki włosowe rozwierają się, co znacząco ułatwia wyrywanie włosków. W opinii wielu klientek korzystających z tej metody – wosk bezpakowy to zdecydowanie łagodniejsza i mniej bolesna niż inne formy depilacji woskiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here