W ostatnich kilkunastu latach medycyna zrobiła ogromny postęp w zakresie leczenia niepłodności. Coraz więcej par, którym nie dawano szans na poczęcie dziecka są dziś szczęśliwymi rodzicami dzięki metodzie wspomaganego rozrodu zwanej in vitro. Jeszcze kilkanaście lat temu metoda ta, z uwagi na konserwatyzm społeczny, wzbudzała wiele kontrowersji. Dziś kliniki leczenia niepłodności są nie rzadziej odwiedzane przez pacjentów niż kliniki stomatologiczne.

Jak wybrać dobrą klinikę leczenia niepłodności?

Obecnie w każdym większym mieście można bez trudu znaleźć dobrą klinikę leczenia niepłodności. W ostatnim czasie szczególnym zainteresowaniem cieszy się klinika leczenia niepłodności Kraków. Klinika leczenia niepłodności Kraków to zespół wykwalifikowanych lekarzy i mikrobiologów, nowoczesne laboratoria, profesjonalny sprzęt medyczny oraz atmosfera pełna bezpieczeństwa i zaufania. In vitro Kraków to placówka wybierana nie tylko przez pary z południa polski. Fantastyczne opinie pacjentów na temat kliniki leczenia niepłodności Kraków sprawiają, że pacjenci dojeżdżają z odległych miast: Poznania, Gdańska czy Białegostoku.

Z czego składa się procedura in vitro?

In vitro Kraków, podobnie jak Warszawa czy Poznań składa się z takich samych głównych etapów, które są jedynie uzupełniane o pewne badania czy dodatkowe zabiegi z uwagi na indywidulane schorzenia pacjentów (np. histeroskopia, nacięcie otoczki zarodka). W pierwszym etapie pacjentka stymulowana jest lekami hormonalnym, aby można było pobrać od niej jak najwięcej dojrzałych komórek jajowych. Klinika in vitro Kraków ma bardzo bogate doświadczenie w stymulacjach i ich indywidualnym doborze. Następnie w trakcie punkcji jajników pobierane są oocyty, które następnie w warunkach laboratoryjnych zapładnia się nasieniem partnera (męża). Cała procedura trwa miesiąc lub dwa, w zależności od tego czy lekarz podejmie decyzję odnośnie protokołu leczenia. Po zapłodnieniu komórki jajowej wyselekcjonowanym plemnikiem następuje hodowla zarodka, która trwa do maksymalnie szóstej doby, po której transferowany jest on do jamy macicy. Po upływie około tygodnia od transferu należy wykonać test ciążowy, aby potwierdzić ciążę. Klinika in vitro Kraków ma na swoim koncie bardzo dużo sukcesów w postaci słodkich bobasków, wtulonych w swoich rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here