Odkładasz wykonanie badań profilaktycznych na później? Ktoś z Twoich bliskich z powodu podeszłego wieku, niepełnosprawności lub złego stanu zdrowia nie może udać się do przychodni w celu wykonania badań monitorujących najważniejsze parametry? W każdym z tych przypadków rozwiązaniem może okazać się pobranie krwi w domu – Warszawa to miejscowość, w której można umówić się na badania z dojazdem do pacjenta w ramach usługi ALAB w domu. Sprawdź, jak to działa i jak umówić się na badania w domu w Warszawie.

Dlaczego możesz chcieć wykonać badania w domu w Warszawie?

Choć Warszawa to największe polskie miasto, w którym dostęp do usług medycznych, w tym badań laboratoryjnych, jest łatwy, to wiele osób wciąż może mieć problem z tym, aby udać się na badania do swojej przychodni. Dlaczego?

 • Po pierwsze, osoby starsze, schorowane i niepełnosprawne mogą nie być w stanie samodzielnie odwiedzić przychodni. W związku z czym niezbędna jest pomoc lub alternatywa, jaką może być pobranie krwi w domu pacjenta – Warszawa to miasto, w którym jest to możliwe np. w ramach usługi ALAB w domu.
 • Po drugie, w dużym mieście tempo życia jest zastraszająco szybkie, w związku z czym wiele zapracowanych osób z braku czasu odkłada profilaktykę zdrowia na nieokreślony termin. Ryzykując tym samym rozwój podstępnych chorób, które we wczesnym stadium często nie dają żadnych objawów.
 • Po trzecie, dla wybranej grupy pacjentów, np. dzieci, osób ze złymi doświadczeniami czy odczuwających lęk, wizyta w placówce medycznej może być stresująca. W związku z tym bardziej komfortowe może być dla nich pobranie krwi w domu. Pobranie krwi w domu wykonywane jest u dzieci od 5. roku życia.

ALAB w domu – jakie badania z dojazdem możesz wykonać?

ALAB w domu umożliwia wykonanie szerokiego zakresu badań laboratoryjnych z krwi, kału lub moczu. W ramach podstawowej profilaktyki zdrowia pacjenci mogą zdecydować się m.in. na morfologię krwi, lipidogram, badanie ogólne moczu, oznaczenie poziomu glukozy we krwi, wykrywanie krwi utajonej w kale.

Dostępne są także specjalistyczne badania laboratoryjne wykonywane w ramach diagnostyki i monitorowania postępów leczenia. Obejmują one m.in. badania w kierunku:

 • insulinooporności i cukrzycy;
 • oceny funkcji wybranych narządów wewnętrznych;
 • infekcji, stanów zapalnych i chorób przenoszonych przez kleszcze;
 • niedoborów witamin i minerałów;
 • zaburzeń gospodarki hormonalnej.

Badania w domu Warszawa – jak skorzystać z usługi?

Jeśli z jakichkolwiek powodów preferujesz wykonanie badań w domu lub chcesz zamówić usługę dla osoby, którą się opiekujesz, możesz odwiedzić stronę internetową ALAB w domu i wejść w zakładkę Warszawa, a następnie zadzwonić pod podany numer telefonu lub wypełnić formularz elektroniczny. W czasie rozmowy z konsultantem lub do wypełnienia formularza niezbędne będą takie informacje, jak:

 • dane pacjenta;
 • data i godzina wizyty personelu medycznego;
 • dokładny adres, pod który ma przyjechać pielęgniarka;
 • lista wybranych badań.

W wyznaczonym terminie u pacjenta stawi się wykwalifikowany personel medyczny, który dzięki profesjonalnemu sprzętowi i środkom bezpieczeństwa przygotuje warunki do komfortowego i bezpiecznego pobrania krwi w domu w Warszawie. Jeżeli na liście wybranych badań znalazły się badania z kału lub moczu, należy uprzednio przygotować próbki w przeznaczonych do tego pojemnikach z apteki lub zestawach dostępnych w Punktach Pobrań ALAB laboratoria.

Płatność za usługę możliwa jest u pielęgniarki w dniu badania – kartą lub gotówką. Próbki materiału odebrane od pacjenta pielęgniarka przetransportuje do laboratorium diagnostycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here