Początek grudnia to idealny czas na to, aby zacząć kompletować prezenty świąteczne. Dużo promocji możemy spotkać z tytułu Black Friday, który w tym roku przypada na ostatni piątek listopada, ale to nie jedyna okazja do tego, aby kupić upominki w dobrych cenach. Ponadto, istnieje wiele prezentów do 50 zł, które nie nadwyrężają domowego budżetu i sprawiają radość bliskim. Gdzie szukać takich podarunków? O jakich prezentach mowa? Kilka ciekawych pomysłów przedstawiamy w dzisiejszym poradniku. 

Przygotuj prezenty świąteczne samodzielnie 

Prezenty DIY to w ostatnim czasie bardzo popularne rozwiązanie, które pozwala przygotować upominki samodzielnie przy mniejszym nakładzie finansowym. Jeżeli umiejętności plastyczne nie należą do naszych mocnych stron, można pomyśleć o czymś zupełnie innym, co z pewnością zmieści się w kwocie 50 złotych, a nawet w mniejszej!

Poznaj nasze propozycje:

  • Domowe przetwory i pierniki 

Domowy sok malinowy i dżem truskawkowy w ładnym słoiczku wraz z kilkoma własnoręcznie zrobionymi piernikami z pewnością ucieszą bliskich.

  • Album ze zdjęciami 

W dobie smartfonów i nowoczesnych aparatów, większość zdjęć przeglądamy na urządzeniach elektronicznych. Czasami na skutek zalanego telefonu czy spalonego laptopa, tracimy wszystkie uchwycone wspomnienie. Z tego względu warto pomyśleć o ich wywoływaniu. Album ze zdjęciami z dzieciństwa lub z wakacji z pewnością sprawi radość obdarowywanej osobie. 

prezenty na święta: album
fot. pixabay.com
  • Ramka ze zdjęciami 

To kolejna propozycja dla miłośników fotografii. W tym przypadku wystarczy tylko drewniany stelaż i klej oraz dodatki do ozdobienia. Mogą to być muszelki, piasek, kamienie czy wyschnięte rośliny. Taka ramka na pewno będzie wyróżniała się na tle innych. 

Gotowe zestawy kosmetyków 

Wiele drogerii kosmetycznych już w listopadzie oferuje szereg gotowych prezentów w naprawdę konkurencyjnych cenach. W większości przypadków, możemy zakupić popularne produktu do nawet 50-, czy 70 proc. taniej. Zestawy kosmetyków sprawdzą się o ile dobrze je, wybierzemy. Zamiast sięgać po zaawansowane formuły na konkretne problemy skórne, warto pomyśleć o czymś bardziej uniwersalnym. W przypadku kobiet dobrym pomysłem może być komplet z maskarą i płynem micelarnym, a dla panów żel pod prysznic z antyperspirantem. 

Zdarza się, że w niektórych sklepach takich jak Hebe, Rossman czy Super-Pharm obowiązuje 50 proc. zniżki na każdy drugi zestaw, a trzeci jest za 1 zł. Wtedy tak naprawdę w cenie jednego możemy kupić  kilka prezentów świątecznych. 

Czas na książkę 

Dobra książka potrafi być świetnym sposobem na to, aby oderwać się od codziennych trosk i obowiązków. Pomocne w jej wyborze mogą być preferencje danej osoby odnośnie do filmów i seriali. Można też pokusić się o zakup biografii ulubionego sportowca lub muzyka. 

Literatura dostępna jest praktycznie wszędzie na wyciągnięcie ręki. Od typowych księgarni, przez supermarkety, skończywszy na przydomowych kioskach. Nie zmienia to jednak faktu, że najlepsze ceny, najczęściej spotykamy właśnie w internecie. Wielu autorów organizuje również rozmaite konkursy związane z promocją ich nowej pracy. To dobra okazja do tego, aby uzyskać taką książkę bezpłatnie.

fot. pixabay.com

Gra planszowa 

Planszówki to jedna z form spędzania wolnego czasu, która cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych, jak i starszych osób. Jest to doskonała alternatywa dla gier komputerowych czy spędzania wolnego czasu przed telewizorem. Jeżeli zależy nam na dobrej cenie, trzeba szukać okazji w sklepach internetowych. W tej kwestii zakupy online są zdecydowanie bardziej opłacalne. 

Dodatkowe wskazówki 

Niezależnie od okazji wszystkie prezenty należy dobierać indywidualnie do danej osoby, ponieważ tylko wtedy spełnią swoją funkcję. Inny upominek kupimy dla teściów, jeszcze inny dla rodzeństwa. Warto zapoznać się ze wskazówkami na temat tego, jaki wybierać prezenty na Święta Bożego Narodzenia. Wcześniejsze przygotowanie z pewnością ograniczy późniejszy stres i niepokój. 

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki i pomysły ułatwią tegoroczne zakupy świąteczne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here