Zatrudnienia w Warszawie poszukują nie tylko jej mieszkańcy, ale liczne osoby przyjeżdżające do stolicy – na studia, w poszukiwaniu szansy na rozwój zawodowy czy rozglądające się za nowym miejscem do życia. Na szczęście praca w Warszawie jest dostępna niemal dla wszystkich – liczne firmy potrzebują zarówno pracowników umysłowych, jak i fizycznych. Nie ma problemu ze znalezieniem zatrudnienia w przypadku nowicjuszy, emerytów czy osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Do najczęściej pojawiających się ofert należą te dotyczące kierowców, kasjerów oraz księgowych. Na jakie warunki trzeba się przygotować i na jakie wynagrodzenie można liczyć na tych stanowiskach?

Ile zarobi kierowca w Warszawie?

Jako kierowca w Warszawie możesz pracować w wielu miejscach. Kierowców poszukują firmy logistyczne, świadczące usługi transportu lądowego – zagranicznego, krajowego, a nawet lokalnego. W zależności od czasu trwania kursu i od rodzaju przewożonego ładunku kierowca ciężarówki w Warszawie może zarobić od kilku do kilkunastu tys. zł. Musisz posiadać prawo jazdy kat. C lub C+E, przydadzą się także uprawnienia na przewożenie określonych towarów (np. paliw).

Z uwagi na rozwiniętą infrastrukturę, w Warszawie potrzebni są również kierowcy pojazdów do zadań specjalnych – śmieciarek, polewaczek, piaskarek, jak również kierowcy pojazdów uprzywilejowanych (np. karetek pogotowia, transportu medycznego). Ich zarobki wahają się od 3 do 6 tys. zł netto.

Osobną kategorię stanowią kierowcy w transporcie miejskim oraz motorniczy tramwajów. Muszą oni mieć odpowiednie uprawnienia a ponadto wykazywać się podwyższoną odpornością na stres (Warszawa jest mocno zakorkowanym miastem i trzeba przywyknąć do takich warunków jazdy). Zarobki kierowców autobusów i motorniczych tramwajów wynoszą od 4 do ponad 7 tys. zł. Brutto.

Możesz również spróbować swoich sił w Warszawie jako kierowca taksówki w ramach umowy z którąś z popularnych firm – zarówno turyści, jak i lokalsi, często wybierają właśnie taksówki z aplikacji, jako alternatywę dla własnych samochodów czy dla komunikacji miejskiej. Tutaj zarobki zależą od twojego zaangażowania. Musisz również posiadać własną działalność gospodarczą.

Czy kasjer w sklepie w stolicy to dobra praca?

Na portalach z ogłoszeniami dot. pracy w Warszawie najczęściej pojawiają się oferty dla kasjera. To świetna praca zwłaszcza dla osób bez doświadczenia. Jeśli więc rozpoczynasz w Warszawie studia lub poszukujesz dopiero swojej drogi, to właśnie praca sprzedawcy może być dla ciebie idealna.

Jej główną zaletą jest możliwość elastycznego dopasowania grafiku to twoich potrzeb i możliwości. Poza wynagrodzeniem podstawowym najczęściej zbliżonym do płacy minimalnej, w umowie zawarte są również premie sprzedażowe – im lepiej wykonujesz swoje obowiązki, tym więcej zobaczysz na pasku. Na wyższe zarobki mogą liczyć kasjerzy i doradcy klienta w sklepach specjalistycznych, dysponujący pewną wiedzą o oferowanych przedmiotach i usługach.

Jakie kwalifikacje musi mieć księgowa w Warszawie?

Jeśli chcesz znaleźć zatrudnienie w księgowości w Warszawie, pomyśl o odpowiednim wykształceniu. Preferowani są kandydaci po studiach z obszaru rachunkowości, finansów czy ekonomii. Sporo firm zatrudnia też kandydatów po technikach kierunkowych, ale najczęściej oferuje się im płacę minimalną – i oczywiście cenne doświadczenie.

Księgowa w Warszawie to opłacalny zawód – zarobki rzadko spadają poniżej 5 tys. zł na rękę, a w dużych firmach można liczyć nawet na kilkanaście tysięcy – i to bez konieczności wypracowywania nadgodzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here