Suszarka do włosów to podstawowy element wyposażenia praktycznie każdej łazienki. Korzystają z niej wszyscy domownicy, aby cieszyć się schludną fryzurą i zdrowiem, gdy włosy wolno schną, a za oknem mróz. Na rynku możemy spotkać wiele różnych modeli suszarek, których rozbieżność cenowa wynosi nawet kilkaset złotych. Która suszarka do włosów jest najlepsza? Czym jest jonizacja? U kogo sprawdzi się dyfuzor? Zapewne te i wiele innych pytań, zadawało sobie podczas zakupów wielu z Was. Żeby nieco przybliżyć to zagadnienie, przygotowaliśmy ten artykuł. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając suszarkę oraz wyjaśnimy, co kryje się pod pozornie tajemniczymi określeniami. 

Jakie cechy powinna mieć dobra suszarka do włosów? 

Jak każde urządzenie, które znajdziemy w dziale  — małe AGD, suszarka posiada swoje określone parametry. To właśnie one powinny ostatecznie wpływać na to, co kupujemy. Nie cena, nie wygląd, a kwestie techniczne. Dzięki temu zakupione urządzenie posłuży nam przez wiele lat i sprawi, że codzienna eksploatacja będzie komfortowa. Jednak, aby wiedzieć, czego oczekujemy, musimy zaczerpnąć nieco wiedzy. Poniżej wskazaliśmy cechy suszarki, na które trzeba zwrócić uwagę. 

Suszarka do włosów dla fryzjera
fot. pixabay.com

Moc suszarki 

Suszarki do włosów o dużej mocy spotkamy przeważnie w profesjonalnych salonach fryzjerskich, co wcale nie oznacza, że nie mogą znaleźć się w naszych domach. Ten parametr znacząco wpływa na szybkość pracy. Na rynku dostępne są suszarki o mocy od 1000 do 2300 W. Jeżeli nasze włosy są długie i gęste, wówczas warto celować w tę maksymalną liczbę. Ponadto, większość nowoczesnych suszarek posiada dwa lub trzy stopnie suszenia, dzięki czemu możemy dopasować je do naszej aktualnej fryzury oraz potrzeb pozostałych domowników. 

Regulacja temperatury 

Funkcja regulacji temperatury będzie bardzo przydatnym rozwiązaniem w przypadku osób, które mają niezwykle delikatne włosy. Dzięki możliwości dostosowania poziomu ciepła, możemy je dodatkowo chronić. Takie rozwiązanie sprawdza się także w przypadku dzieci, które często obawiają się suszarek ze względu na zbyt ciepłe powietrze. 

Funkcja zimnego powietrza 

Wielu użytkowników zastanawia się nad tym, po co w suszarce zimny nawiew, skoro powinna wysuszyć, a nie ochłodzić włosy. Otóż odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Suszenie zimnym powietrzem zalecane jest pod koniec stylizacji. Pozwala to utrwalić fryzurę oraz nadać włosom blasku. Z tego rozwiązania najczęściej korzystają profesjonalni fryzjerzy. Dzięki tej możliwości wystarczy kilka minut, aby fryzura wyglądała, jak prosto z salonu! 

Suszarka do włosów i jej dodatkowe możliwości 

Poznaliśmy już podstawowe informacje na temat suszarki do włosów. Czas przejść o krok dalej. Wśród najczęściej spotykanych dodatkowych funkcji suszarek jest jonizacja. To właśnie ona chroni włosy przed elektryzowaniem, dlatego jest tak często polecana przez specjalistów. Jednak to nie wszystkie możliwości suszarek! Popularna są także suszarki z dyfuzorem, które świetnie podnoszą włosy od nasady i pozwalają stylizować je na szczotce. 

Suszarka do włosów z dyfuzorem
fot. pixabay.com

Dla bardziej wymagających klientów, znajdzie się także dodatkowa opcja, jaką jest głośność pracy. Coraz częściej producenci wypuszczają na rynek modele, które zapewniają suszenie włosów bez hałasu. Nie jest to, co prawda najbardziej pożądana funkcja, jednak świetnie sprawdza się w małych mieszkaniach lub, gdy w pokoju obok śpią maluchy. 

Wskazówki dotyczące zakupów

Niezależnie od tego, co kupujemy: akcesoria kuchenne, buty, lodówki, prostownice do włosów, czy kosmetyki, powinniśmy zwracać uwagę na ich jakość. Czasami warto dopłacić kilka złotych więcej, aby cieszyć się niezawodnością i wygodą. Droższe modele suszarek do włosów posiadają przeważnie gwarancję, dotyczy to szczególnie tych urządzeń, które pracują w oparciu o nowe technologie takie, jak np. laser. Dodatkowo nie należy zapominać również o jakości fryzury. Dobra suszarka może ograniczyć konieczność korzystania z prostownicy czy lokówki, co jest dużą korzyścią dla każdych włosów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here