Na rynku dostępnych jest ogrom produktów, które to reklamowane są jako niezwykle skuteczne środki zapobiegające wypadaniu włosów oraz przerzedzaniu się włosów. Czy jest to jednak prawda? Okazuje się, że nie zawsze, bowiem w niektórych przypadkach efektywność ustępuje chwytliwej kampanii reklamowej, która ma nas zachęcić do nabycia danego specyfiku.

Co więc zawierać powinna maseczka, szampon, czy odżywka przeciwko wypadaniu włosów, aby faktycznie korzystnie wpłynęła na kondycję naszej skóry głowy, zregenerowała w zauważalnym stopniu fryzurę, a dodatkowo nie spowodowała jakiejkolwiek reakcji alergicznej czy podrażnień? Sięgać powinniśmy przede wszystkim po kosmetyk, w których składzie znajduje się krzem, potas, selen i magnez. To jednak nie wszystko, gdyż równie istotne okazują się być aminokwasy takie jak arginina i tyrozyna, peptydy oraz witaminy A, B i D. Jak informują eksperci, najlepsze efekty daje wsparcie kuracji zewnętrznej, a więc polegającej na dostarczaniu włosom wszystkich tych składników poprzez aplikację kosmetyków i środków medycznych kuracją wewnętrzną, czyli odpowiednią dietą bogatą w witaminy oraz mikroelementy.

Warto także zapytać w aptece o środki, które nawilżą nasze włosy, sprawią, że będą one gładsze, miększe w dotyku oraz bardziej lśniące. Niektóre preparaty legitymują się również działaniem łagodzącym, a więc pozwolą nam raz na zawsze zapomnieć o ewentualnym swędzeniu bądź pieczeniu.

Musimy również pamiętać, że żaden środek, choćby najdroższy, nie zagwarantuje nam błyskawicznych rezultatów. Kuracja regenerująca musi być rozłożona w czasie i trwać od trzech miesięcy do nawet pół roku, gdyż włosom należy niezbędne witaminy i mikroelementy dostarczać ciągle. Aby zmaksymalizować skuteczność takiej pielęgnacji, warto wspomóc ją regularnymi masażami skóry głowy, unikać zanieczyszczeń oraz zadbać o odpowiednią ilość snu. Jesteśmy wręcz przekonani, że podziękują nam za to nie tylko włosy, ale i cały organizm, który będzie mógł dzięki temu funkcjonować o wiele sprawniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here