Niezależnie od tego, czy posiadamy PlayStation 5, czy też Xbox’a, najczęściej kupujemy je w zestawie z profesjonalnymi padami. To jednak wcale nie oznacza, że musimy korzystać tylko z nich. Na rynku jest wiele dostępnych alternatyw, które świetnie sprawdzają się, jako kontrolery do konsoli. Kilka ciekawych pomysłów oraz propozycji wskazaliśmy w tym poradniku. 

Kontrolery do konsoli: gdzie je kupić? 

Gdy wychodzi nowa wersja PS czy Xbox’a, wówczas na sklepowych półkach, pojawia się spora ilość różnych zestawów w rozmaitych wariantach cenowych. Jeden komplet może zawierać topową grę, innych dwa kontrolery do konsoli, jeszcze kolejny tylko jednego pada. Najczęściej w tej kwestii wszystko rozgrywa się o cenę, ponieważ różnice wynoszą nawet do kilku tysięcy złotych. Dołączone do zestawu kontrolery to przeważnie topowe pady Sony, które cenią gracze PS5. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy chcemy pograć w ulubioną grę w kilka osób. Niezbędny będzie do tego drugi pad. Jak kupić go w dobrej cenie? Już wyjaśniamy.

kontrolery do konsoli Xbox
fot. pixabay.com

Sprawdź oferty w internecie 

Stacjonarne sklepy elektroniczne mają często o wiele wyższe ceny. Wpływa na to wiele czynników takich jak, chociażby wysokie opłaty za najem. Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie w internecie, możemy znaleźć kontrolery do konsoli o nawet 30 czy 50 proc. taniej. Najlepiej w tym celu skorzystać z popularnych porównywarek takich jak np. Ceneo. Dzięki temu z łatwością sprawdzimy, w którym sklepie dany pad jest najtańszy. 

Kup od innego użytkownika 

Fanatycy gier na konsoli, często kupują nowy zestaw z całym zestawem kontrolerów, nawet jeżeli dotychczasowe świetnie się sprawdzają. Jeżeli chcemy mieć pewność, że dany pad posłuży nam przez lata, warto odkupić urządzenie, które posiada jeszcze gwarancje. 

Pomyśl o zamienników 

Jak wspominaliśmy na początku, wcale nie musimy sięgać po najlepsze kontrolery do konsoli. Na rynku jest naprawdę wiele solidnych zamienników, które niczym nie ujmują swoim odpowiednikom. Poniżej wskazaliśmy kilka z nich, jednak podkreślamy, aby wyszukać model dedykowany do danego urządzenia.

Popularne zamienniki:

  • Microsoft Xbox One Wireless Controller
  • Razer Raiju Ultimate
  • Nacon Revolution Pro
kontrolery do konsoli oryginalne
fot. pixabay.com

Granie w gry a bezpieczeństwo 

Poruszając temat gier komputerowych, na PlayStation czy Xboxa’a, nie można pominąć kwestii bezpieczeństwa. Z roku na roku rośnie liczba osób uzależnionych, dlatego powinniśmy zachować umiar. Mówi się, że uzależnienie od gier to jedna z najgroźniejszych chorób XXI wieku. Chociaż te dane bywają zatrważające, nadal wielu rodziców traktuje tę formę rozrywki, jako najlepszą dla maluchów. Jeżeli koniecznie chcemy, aby najmłodsi spędzali w ten sposób czas, warto założyć określone zasady np. wprowadzając limity. Na rynku jest wiele ciekawych i kreatywnych propozycji, które nie tylko bawią i uczą. Gry dla dzieci na PS wcale nie muszą opierać się na specjalnej strategii i zręczności. Mogą być dobrą formą na rodzinne aktywności. 

To samo dotyczy dorosłych. Jeżeli zauważymy, że bliska nam osoba, każdą wolną chwilę spędza na komputerze lub konsoli, wówczas powinniśmy szybko zareagować. Im sprawniejsza będzie nasza reakcja, tym większe szanse na to, aby zatrzymać pogłębianie się uzależnienia. Istnieje wiele instytucji, które oferują bezpłatne wsparcie, dlatego w skrajnych przypadkach, warto wziąć to pod rozwagę. 

Dobrym pomysłem jest też zamiana gier komputerowych na planszówki, które wracają do łask. Jest to znakomity pomysł na to, aby porywalizować z rodziną i przyjaciółmi. W tej chwili na rynku mamy tak dużo tytułów, że nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu z tym, aby znaleźć coś w każdej kategorii wiekowej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here