Gracze z całego świata z niecierpliwością wyczekiwali od dawna zapowiadanej konsoli kolejnej, piątej już generacji od Sony. Ze sporym wyprzedzeniem ruszyła przedsprzedaż konsol PlayStation 5. Biorąc pod uwagę obecną pandemię, wielu graczy zainteresowało się wirtualną rozrywką, a możliwości, jakie stwarza najnowsza konsola, przekierowała ich na strony witryn sklepowych. Czemu zawdzięcza sukces sprzedażowy piąta już generacja PS? W jaki sposób korzystać z najnowszej konsoli, by zmaksymalizować przyjemność z wirtualnej rozrywki? Jakie gry sprezentować naszym pociechom, by mogły cieszyć się z zabawy po zakupie kolejnej odsłony sztandarowej platformy od Sony? Na te pytania znajdziecie odpowiedź poniżej.

Hit sprzedażowy PlayStation 5

Polska premiera najnowszego produktu Sony odbyła się 19 listopada 2020. Od samego początku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem klientów ceniących sobie maksymalne korzyści z grania, płynność rozgrywki i wygodę. Kampania marketingowa tego produktu działała nie mniej skutecznie na wyobraźnię konsumentów co Cyberpunk od CD Project RED. Już w dniu premiery, ilość zamówień na stronie sklepu Media Expert przebił najśmielsze oczekiwania. Po bardzo krótkim czasie zabrakło wręcz tego sprzętu na stanie. Warto dodać, iż apetyt na nową konsolę podsycali sami twórcy marki PS. Obiecywano ciekawy design, płynną rozgrywkę z wysoką ilością klatek i wsteczną kompatybilność, za pomocą której cieszyć się można produkcjami dedykowanymi poprzedniej odsłonie konsoli. Czy spełniono te oczekiwania? Na to pytanie odpowiemy poniżej. Premiera PS5 zbiegła się z intensywną kampanią marketingową Cyberpunk 2077, który to miał wprowadzić graczy w zupełnie nowy wymiar doznań graficznych. PS5 był hitem, na którego długo czekano i wszystko wskazuje na to, że spełnia oczekiwania graczy.

PlayStation 5: kontrolery
fot. pixabay.com

Play Station5 – jak zmaksymalizować kontent?

Zastanawiacie się pewnie Państwo, czy zakup najnowszej odsłony Play Station był dobrym pomysłem i czy w pełni wykorzystuje swój potencjał. Otóż bez obaw. Różnicę widzimy już w działaniu tej konsoli. Wentylacja wbudowana wewnątrz konsoli funkcjonuje znacznie ciszej od tej, zaimplementowanej w produkcie poprzedniej generacji. W zestawie znajdziemy kontrolery Dual Sense. Starczają zazwyczaj na około 5-6 godzin intensywnej zabawy. Nim zakupimy więc konsolę upewnijmy się czy zestaw posiada ładowarkę do pada. Standardowy zestaw z konsolą posiada jednak kabel USB-C. Pragnąc czerpać jak najwięcej radości z odkrywania przez nas produktu warto mieć go pod ręką. Obecnie nie ma zbyt wiele gier dedykowanych z myślą o next genach.

W co więc zagrać skoro tak się sprawy mają? Sony zapewniło nas o wstecznej kompatybilności z poprzednią odsłoną. Po premierze produktu okazało się, że nie zawiedli zaufania graczy. Bez obaw możemy przekonwertować zawartość zewnętrznych dysków HDD na PS5. Co ciekawe, proces ten trwa błyskawicznie, dzięki czemu możemy cieszyć się hitami dedykowanymi PS4. Mało tego, z powodzeniem możemy połączyć peryferia od PS4. Ulubiony zestaw słuchawkowy, kierownica, myszka bądź klawiatura nie muszą pokrywać się kurzem. Maksymalizują świetne doznania. Jako, że PlayStation 5 pozwala na zabawę nawet w 120 klatkach na sekundę, świetnie sprawdzą się na nim FPS-y. Każdy miłośnik strzelanek doceni płynność rozgrywki. 

Reasumując PS5 umożliwia nam:

 • Wsteczną kompatybilność, dzięki której korzystać możemy z biblioteki gier dedykowanych poprzedniej generacji konsoli
 • Możliwość podłączenia peryferii dedykowanych PS4
 • Płynną rozgrywkę w ulubione tytuły. Konsola umożliwia zabawę nawet w 120 klatkach na sekundę

Lista gier dedykowanych Play Station 4 z możliwością przekonwertowania

PS5 dopiero się rozkręca pod kątem wydawanych specjalnie na tę platformę gier. Gamerzy wykorzystują obecnie potencjał najnowszej konsoli do zabawy w najnowsze dziełko CD Project RED, Cyberpunk 2077.  W międzyczasie możemy zafundować swoim pociechom gry dla dzieci, dedykowane PS4. Poniżej znajdzie się lista produktów, które sprawią maluchom niezłą frajdę.

 • Minecraft PS4/PS5
 • Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas PS4/PS5
 • Minecraft Dungeons – Edycja Hero PS4/ PS5
 • Little Big Planet 3 – PS4/PS5
 • PlayLink Frantics – PS4/PS5
 • The Sims 4 – PS4/PS5
 • Ratchet & Clank – Playstation Hits PS4/PS5
 • LEGO Ninjago Movie PS4/PS5
 • Sackboy: Wielka Przygoda PS4/PS5
 • LEGO Jurasic World PS4/PS5
 • Rayman Legends PS4/PS5
 • LEGO Marvel’s Avengers PS4/PS5
PlayStation 5: gry
fot. pixabay.com

Kompletując zestaw do gier warto pamiętać o tym, aby posiadać dwa kontrolery do Play Station. Umożliwi tą zabawę dla kilka osób.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here