Nadmierne owłosienie to problem, który w dzisiejszych czasach może dotykać zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wpływa na to wiele czynników: od uwarunkowań genetycznych, przez zmiany hormonalne, skończywszy na nieodpowiedniej diecie. Niezależnie od tego, co jest źródłem niechcianych włosków, wiele osób chciałoby się pozbyć ich raz na zawsze. Alternatywą dla tradycyjnych, jednorazowych maszynek może być depilator laserowy. Jak działa i jakie efekty daje? Odpowiedzi na te pytania, przedstawiamy w naszym najnowszym poradniku.

Czym jest depilator laserowy?

Przede wszystkim należy podkreślić, że depilator laserowy używany w salonach, działa często inaczej niż ten, przeznaczony na własny, domowy użytek. Co prawda, wszystko zależy od modelu, po który sięgniemy, jednak musimy, podkreślić, że jeżeli chcemy samodzielnie przeprowadzić zabieg, wówczas trzeba wybrać dedykowany temu sprzęt. Niechciane włoski niszczone są poprzez wiązkę światła przypominającą laser. Musimy podkreślić, że owłosienie nie zniknie po pierwszym użyciu. Potrzebna jest seria zabiegów, a ich częstotliwość zależy od rodzaju zakupionego depilatora. Jest jeszcze jedna kwestia, którą warto poruszyć. Depilator laserowy w odróżnieniu od depilatora IPA, nie pokrywa większych obszarów ciała, dlatego stosuje się go na niewielkich jej partiach. 

depilator laserowy zamiast wosku
fot. pixabay.com

Jak działa depilator laserowy

Korzystanie z depilatora laserowego jest niezwykle proste i intuicyjne. Wystarczy nacisnąć przycisk, a urządzenie pośle pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali. Tym samym cebulki włosków wchłaniają energię, która na ułamek sekundy zwiększa się do wysokiej temperatury, odpowiadającej za zniszczenie. 

Efekty depilacji laserowej

W przypadku urządzeń, które kupujemy w sklepach z AGD, nie możemy liczyć na to, że włoski całkowicie znikną. Przeważnie, po regularnej kuracji, ich ilość zmniejsza się, dzięki czemu odrastają rzadziej. Nowocześniejsze depilatory pozwalają na czasowe pozbycie się owłosienia. Po kilku sesjach, włosy mogą zatrzymać swój wzrost, nawet na kilka miesięcy. 

Depilacja w domu czy w salonie?

Jest to pytanie, które często zadaje sobie wiele osób. Nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi, jednak istnieją czynniki i wskazania, które powinny pomóc podjąć decyzję. Na depilację w salonie powinny zdecydować się osoby, które zmagają się z nadmiernym i mocnym owłosieniem w różnych partiach ciała. Z kolei z domowych urządzeń, mogą skorzystać użytkownicy, którzy chcą pozbyć się niektórych włosków. 

Plusem depilacji w salonie jest z pewnością to, że zyskujemy trwały efekt. Dzięki czemu, włoski w przyszłości nie odrastają. Chociaż bardzo często zabieg ten określany jest właśnie, jako depilacja, trzeba podkreślić, że fachowo trwałe usuwanie owłosienia w salonie kosmetycznym, to epilacja. Skąd taka różnica? Depilacja jest zabiegiem, który pozwala na pozbycie się włosków na określony czas, dzięki czemu podczas zabiegu stosuje się wosk, czy pastę cukrową. Jest to zasadnicza różnica, jednak już dawno w społeczeństwie i w języku potocznym, zatarła się granica między jedną usługą a drugą. 

depilator laserowy a maszynka
fot. pixabay.com

Podsumowując zatem: dzięki epilacji w salonie kosmetycznym usuniemy włoski całkowicie, po kilku seriach wizyt, natomiast w przypadku depilacji domowym laserem, musimy liczyć się z tym, że owłosienie powróci. Dochodzi jeszcze jedna kwestia, którą jest cena. Średni koszt dobrego depilatora laserowego to około 2 000 zł. Cena za kilka zabiegów epilacji w salonie waha się od 1 000 do 2 500 zł w zależności od obszaru ciała, na którym występują włoski. Zatem jeżeli chcemy pozbyć się owłosienia z kilku obszarów skóry, wówczas w gabinecie kosmetycznym może to być naprawdę duży wydatek. Z tego powodu, coraz chętniej sięgamy po depilatory laserowe. Producenci stale opracowują nowe technologie, co znacząco poprawia efekty, które możemy uzyskać samodzielnie. Gdy nasz budżet jest mocno ograniczony i nie możemy pozwolić sobie na żadne z opisywanych rozwiązań, wówczas polecamy rozważenie usuwania włosków za pomocą wosku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here