Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego domu jest sprzęt AGD. Lodówka, piekarnik, kuchenka czy pralka znacząco ułatwiają codzienne funkcjonowanie i przekładają się na jakość naszego życia. Każde z tych urządzeń wiąże się jednak z pewnymi wydatkami znacząco obciążającymi budżet domowy. Z tego powodu, przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym podpowiemy Wam, gdzie szukać promocji i kupować sprzęt AGD w konkurencyjnych cenach. 

Jakość a cena 

Żeby dane urządzenia służyły nam jak najdłużej, oprócz ceny, należy zwrócić uwagę także na jakość. W tym celu przydatne mogą być opinie innych użytkowników, którzy publikują komentarze na stronie producenta lub w wybranym sklepie. U niektórych marek, zdarza się, cała seria wadliwych, czy też niespełniających podstawowych funkcji sprzętów, które psują się i szybko zużywają, dlatego istotne jest to, aby nie kierować się jedynie ceną. 

Czas na research 

W dobie internetu zakup dobrych sprzętów AGD jest zdecydowanie łatwiejszy. Mamy wiele możliwości, z których możemy korzystać, co znacząco przekłada się na nasz komfort. Chociaż wiele promocji spotykamy w sieci, to nie należy zapominać o tym, że również sklepy stacjonarne bardzo często wyróżniają się dobrą ofertą. Poniżej wskazaliśmy najważniejsze zalety obu tych rozwiązań.

Sprzęt AGD w internecie 

Każdy sprzęt AGD bez problemu znajdziemy w internecie. Porównywarki cen takie jak np. Ceneo lub serwisy aukcyjne pokroju Allegro już dawno zdominowały rynek e-commerce. Dlaczego tak bardzo lubimy zakupy on-line? Powodów jest wiele, jednak bezsprzecznie, do najczęściej spotykanego, zalicza się cena. Rzeczywiście w przypadku lodówki, pralki czy piekarnika ta różnica może być znacząca. Jeżeli planujemy zakup kilku urządzeń, wówczas każde 100 złotych składa się później na dużą sumę. 

Dobrym pomysłem jest także przejrzenie ofert outletów AGD, w których można trafić na naprawdę duże zniżki. Bardzo często proponowane tam produkty pochodzą np. z wystawy, końcówki serii lub prezentacji handlowych. Co prawda, na niektórych z nich, widoczne będą ślady sporadycznego użytkowania, jednak cena, będzie czasami, nawet o 50% niższa. 

Sprzęt AGD: zakupy przez internet
fot. pexels.com

Zakupy przez internet niosą za sobą wiele korzyści, jednak nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Wybierając sprzęt AGD w danym sklepie on-line, powinno się sprawdzić dane sprzedawcy, upewnić się, jak wygląda procedura reklamacji i zwrotów oraz jakie opinie publikują wcześniejsi klienci.

Urządzenia AGD w sklepach stacjonarnych 

Istnieje spora część osób, które przed dokonaniem zakupów, wolą zobaczyć poszukiwany sprzęt na żywo. Rzeczywiście wtedy łatwiej podjąć decyzję odnośnie do kolorów i funkcji. Nieocenione jest wówczas wsparcie ekspedientów odpowiadających na dodatkowe pytania, czy wątpliwości. Coraz więcej sklepów stacjonarnych, wprowadza swoje produkty do sieci. Wiele z nich decyduje się na takie same ceny, więc finalnie nie przepłacamy. Jednak, aby mieć pewność, że tak jest, opłaca się sprawdzić, jaka kwota podana jest na stronie www, a jaka w punkcie. Jeżeli koniecznie chcemy kupić coś w sklepie stacjonarnym, warto poczekać na promocję typu: raty 0% lub drugi sprzęt za połowę ceny. 

Sprzęt AGD: zakupu w sklepie stacjonarnym
fot. pixabay.com

Pamiętaj o gwarancji na sprzęt AGD i RTV

Każde urządzenie: bez względu na to, czy jest to lodówka w zabudowie, zmywarka, komputer czy też telefon w pewnym momencie może posuć się i przestać działać. Wtedy niezbędna jest gwarancja producenta. Przeważnie większość sprzętów AGD i RTV posiada takie zabezpieczenie na okres 2 lat. Zdarza się jednak, że często, z pozoru oczywista awaria, okazują się nieobjęta gwarancją. Gdy chcemy mieć pewność, że w przypadku zdarzenia losowego zakupiony produkt zostanie wymieniony lub naprawiony, trzeba rozważyć dodatkowe ubezpieczenie. Sporo sklepów proponuje je podczas zakupów. Wiąże się to z większymi wydatkami, jednak przeważnie ta kwota to jednorazowa suma doliczana do pierwszego paragonu, która nie przekracza raczej 15% wartości sprzętu. Dla pewności wskazane jest również posiadanie kopii lub nawet zdjęcia z potwierdzeniem zakupu oraz gwarancji, ponieważ wraz z upływem lat, takie dokumentu gubią się lub blakną. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here