Jak wiadomo kawa pomaga przyspieszyć nasz metabolizm oraz pomaga nam w czasie odchudzania jak również i po zakończonej diecie.

Kawa a odchudzanie – w tym przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań, oczywiście jeżeli pijemy ją bez dodatku cukru czy słodzika. Zabronione jest w tym czasie picie również kawy z mlekiem czy z pianką.

Kawę podczas odchudzania możemy pić kilka razy dziennie, ponieważ spala tłuszcz dzięki kofeinie w niej zawartej. Jednak jak wiadomo nie należy przesadzać, ponieważ u osób zdrowych kofeina nie powinna przekroczyć więcej niż 300 mg na dobę.

Wypicie szklany wody, tak samo jak i kawy hamuje chęć na zjedzenie kanapki czy czekoladki, jednak nie utrzymuje się zbyt długo. Warto jest zatem oprócz kawy postawić na dobrze zbilansowaną dietę.

Osoby chorujące na nadciśnienie w szczególności powinny uważać z piciem tego napoju, aby ciśnienie jeszcze bardziej się im nie podniosło. W takim przypadku osoby te mogą pić kawę bezkofeinową, jednak w tym wypadku nie mogą liczyć na efekt odchudzający.

Ważne jest jaką kawę pijemy podczas odchudzania, najwięcej wartości posiada kawa parzona po turecku lub ta z ekspresu. Kawę rozpuszczalną lub mieloną powinniśmy omijać szerokim łukiem. Jeżeli jednak nie chcemy zakupić ekspresu możemy kupić kawę dobrej jakości w ziarnach i przed jej zaparzeniem samemu ją zmielić.

Musimy jednak pamiętać dokonując wyboru kawy do ekspresu, że posiadają one inne wartości kofeiny. Robiąc kawę w ekspresie możemy wybrać z ilu ziarenek może być ona zaparzona.

Picie kawy nie jest polecane również osobą z problemami jelitowymi takimi jak zespół jelita drażliwego, ponieważ kawa jeszcze bardziej zwiększy perystaltykę jelit co prowadzi do biegunek.
Natomiast osoby cierpiące na zaparcia oraz z wolniejszym metabolizmem, powinny sięgać po filiżankę czarnej nawet trzy razy dziennie.

Kawa na odchudzanie

Kawa pomaga spalić około 200 kalorii dziennie, oczywiście tyczy się to osób dodatkowo uprawiających aktywność fizyczną , w innych przypadkach pozwala na spalenie około 100 kalorii.
Kawa mimo tego, że działa na nasz metabolizm dodaje nam również sporą dawkę energii.

Jednak, aby kawa uwolniła swoje działanie nie należy jej pić zaraz po przebudzeniu oraz na pusty żołądek. Pierwszą filiżankę kawy dobrze jest wypić około godziny 10, pamiętajmy jednak, że ona nie działa od razu, dlatego na efekt pobudzenia musimy odczekać około 30 minut.

Jak wiadomo dobry sen również wspomaga odchudzanie, dlatego picie kawy po godzinie 17 nie jest dobrym pomysłem, ponieważ ciężko nam będzie zasnąć po kofeinie, jak również możemy się często przebudzać w nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here