Smart TV to obecnie najbardziej zaawansowane telewizory z dostępem do internetu, wieloma aplikacjami czy wyszukiwarką internetową. Dają one bardzo wiele różnego rodzaju możliwości i funkcjonalności znanych np. z komputera. Dzięki Smart TV korzystanie z telewizora jest bardziej atrakcyjne, a sam telewizor służy jako domowe centrum rozrywki nie tylko od oglądania filmów, ale także i grania w gry czy oglądania materiałów z YouTube-a. Telewizory takie są jednak drogie, a większość osób posiada w domu zwykle modele, bez funkcji Smart TV. Istnieje jednak doskonały sposób, aby w cenie ok. 100 zł naprawić ten błąd i zrobić z naszego normalnego telewizora — smart TV. Możliwe jest to dzięki dołączanemu modułowi, który wpina się do naszego telewizora. Po chwili i my możemy również cieszyć się dostępem do internetu, oglądaniem wielu materiałów czy graniem w gry. Czym zatem jest moduł Smart Tv? Jakie możliwości i korzyści daje? Jak działa? Odpowiedzi, praktyczne porady i wskazówki prezentujemy poniżej.

Czym jest dołączany moduł Smart Tv?

Dołączony moduł Smart TV to “dostawka” do telewizora, którą podłącza się poprzez hdmi. Gdy znajdzie się ona już w porcie, telewizor otrzyma dodatkowe funkcje zarezerwowane do tej pory tylko dla najnowszych modeli. Dzięki modułowi smart tv w telewizorze będziemy mogli grać w gry, oglądać filmy z internetu, przeglądać internet czy używać aplikacji. Będziemy mogli również bezprzewodowo wgrywać pliki bez konieczności używania tradycyjnej pamięci pendrive. Dołączane moduły smart TV są obecne na rynku w różnych wersjach, cenach i opcjach. Bez problemu zamówimy je również w internecie, gdzie znajdziemy wiele modeli do wyboru. Są one najczęściej niewielkich rozmiarów — kilkunastocentymetrowych a niektóre z nich posiadają specjalne kable do podłączenia które umożliwiają położenie urządzenia obok. W rzeczywistości owe urządzenie posiada procesor, pamięć ram oraz moduł WiFi, który umożliwia łączenie się z siecią. Dołączone moduły smart tv działają pod różnymi systemami operacyjnymi np. androidach i udostępniają nieco inne funkcjonalności. Najtańsze dołączane moduły kosztują poniżej 100 zł. W cenie kilkudziesięciu złotych otrzymamy podstawowe funkcjonalności i będzie to z pewnością dobre rozwiązanie, gdy nie mamy zbyt wysokich wymagań. W cenie ok. 200 zł – 300 zł otrzymać możemy dobrej jakości moduły np. firmy Google, które posiada wiele opcji i funkcjonalności. Niektóre modele działają również jako modem telewizji naziemnej a niektóre całkowicie autonomicznie. Dołączane moduły smart tv nie wymagają również posiadania najnowszych telewizorów. W praktyce na zdecydowanej większości modeli nawet starszego typu można uruchomić taki moduł i cieszyć się najnowszą technologią.

Co otrzymujemy ? Jak działa moduł smart tv?

Gdy zaopatrzymy nasz zwykły telewizor w dołączany moduł smart tv, otrzymamy bardzo wiele różnego rodzaju elementów. Pierwszy z nich to dedykowany pulpit, na którym znajdują się wszystkie opcje. Po wejściu na odpowiedni kanał w telewizorze wyświetli się nam widok znany z najdroższych i najnowszych modeli telewizorów. Animowany pulpit z wieloma opcjami do wyboru. W tym miejscu będziemy mogli wybierać z wielu możliwości. Z pewnością nowością będzie dostęp do aplikacji. Dzięki modułowi smart tv na telewizorze będziemy mogli oglądać np. YouTube czy Ipla. Kolejnymi opcjami są gry. Dzięki nim nasz telewizor zamienimy w domowe centrum rozrywki, wspólnie spędzając sobotnie popołudnia z rodziną i grając w ciekawe gry. Na takim telewizorze możemy również przeglądać strony internetowe dzięki wbudowanej wyszukiwarce czy korzystać z programów. Moduł smart TV jest również dyskiem z multimediami. Możemy wgrywać na niego filmy np. z komputera i odtwarzać je na dużym ekranie. Niektóre modele mają również możliwość streamowania filmu z komputera tj. wyświetlania obrazu z laptopa na telewizorze. Możemy również wrzucać i odtwarzać na telewizorze zdjęcia czy nagrania audio. Telewizor z dołączonym smart tv będzie przypominał duży tablet z wieloma funkcjami, które możemy obsługiwać przy pomocy pilota. Samo sterowanie nim nie jest trudne, a daje wiele satysfakcji.

Korzyści zewnętrznego modułu Smart TV

Korzyści, jakie płyną z używania dołączanego modułu smart, tv jest wiele. Pierwsza z nich to możliwość zwiększenia funkcjonalności telewizora. W cenie kilkudziesięciu — kilkuset złotych możemy ze starego telewizora stworzyć domowe centrum rozrywki. Dzięki temu nie będziemy musieli kupować nowego telewizora, jednocześnie ciesząc się najnowszym system smart tv na nim. Taki dołączany moduł jest również poręczny i prosty w instalacji. Nie musimy znać się na nowoczesnej technice, aby uruchomić wiele funkcji czy możliwości. Smart tv to również dużo większa wygoda korzystania z telewizora. Dzięki dostawce z internetem możemy np. oglądać inne kanały telewizyjne, których nie posiadamy w abonamencie lub materiały z aplikacji filmowych. Dużym plusem jest również spora dostępność i wybór. Dzięki temu będziemy mogli wybrać najodpowiedniejszy dla siebie model spełniający nasze wymagania w odpowiedniej cenie.

Czy warto?

Zdecydowanie tak! Odpowiedź na pytanie to jest jak najbardziej pozytywna. Zakup samego modułu nie jest drogi ani uciążliwy w późniejszej instalacji. Bardzo prosto możemy również zmienić nasz stary telewizor w multimedialne centrum rozrywki. Dzięki dołączanym modułom nie tracimy nic z poprzedniej funkcjonalności telewizora, a możemy zyskać znacznie więcej. Dobrym posunięciem będzie również poznanie opinii innych użytkowników czy zobaczenie testów takich dostawek w internecie. Rozmowa z doradcą w sklepie czy demonstracja takiego modułu w praktyce również dostarczy wielu informacji. Jeśli zastanawiamy się nad zakupem takiego modułu, warto wybrać jeden z tańszych modeli używanych w cenie kilkudziesięciu złotych, sprawdzić jak ogólnie działają dołączane moduły, a następnie, gdy nam się spodoba jego funkcjonalność, będziemy mogli kupić nowy droższy model. Dołączane moduły smart tv to idealna alternatywa dla konsol, odtwarzaczy i dekoderów, która może połączyć funkcjonalności wszystkich tych urządzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here