Kult piękna towarzyszy nam na co dzień. Szereg zabiegów kosmetycznych, chirurgia estetyczna, sprzęty AGD, siłownia, fryzjer – to tylko jedne z wielu obszarów, w które inwestujemy, aby czuć się dobrze w swoim ciele. Chyba śmiało, można pokusić się o stwierdzenie, że to kobiety, używają o wiele więcej kosmetyków i urządzeń, które pozwalają im zadbać o swój wygląd. Jednym z nich jest prostownica do włosów, która coraz częściej gości w naszych łazienkach. O ile kiedyś, jej najważniejszym zadaniem było wygładzenie niesfornych loków, o tyle teraz, zapewnia wiele różnych możliwości. Na rynku dostępne są różne rodzaje prostownic, dlatego przygotowaliśmy poradnik, który może okazać się pomocny podczas zakupów. 

Powłoka prostownicy do włosów 

Prostownica może posiadać szereg różnych funkcji dodatkowych, jednak jej sercem jest z pewnością powłoka i to właśnie od niej, powinniśmy zacząć, jeśli rozglądamy się za nowym urządzeniem. Na co ona wpływa i co daje? Rodzaj powłoki prostownicy do włosów, determinuje jej właściwości, dlatego ten parametr jest tak ważny. 

Prostownica do włosów: jaką wybrać
fot. pexels.com

Najczęściej spotykane powłoki prostownicy

  • Powłoka ceramiczna: występuje w największej ilości prostownic. Jej najważniejszą zaletą jest to, że równomiernie i szybko rozprowadza ciepło na całej powierzchni płytki. 
  • Płytka ceramiczna z keratyną: to odmiana płytki ceramicznej, która posiada dodatkowo domieszkę keratyny. Substancja odżywcza uwalniana jest podczas wysokiej temperatury, dzięki czemu przednika do włosów i dodatkowo je regeneruje. 
  • Płytka z dodatkiem turmalinów: nie jest to, co prawda, często spotykane rozwiązanie, jednak stanowi swoistą innowację technologiczną. Na skutek ciepła, zastosowane materiały wydziela jony ujemne, które odpowiadają za domknięcie łuski włosa i ich blask. Ze względu na swoje właściwości, bardzo często stosowana jest w salonach fryzjerskich. 
  • Płytka z powłoką diamentową: ten rodzaj płytki wyróżnia się przede wszystkim imponującą odpornością na zarysowania, dzięki czemu nawet po kilku latach użytkowania, włosy będą gładkie i bezpieczne. 

Prostownica do włosów i jej moc 

Kolejnym parametrem, nad którym powinniśmy się chwilę pochylić, jest moc. To ona wpływa na to, jak szybko po włączeniu do prądu, prostownica będzie ciepła. Optymalna moc wynosi od 150W do 170W, natomiast tańsze urządzenia mogą posiadać około 40W, co znacząco wydłuża czas nagrzewania. Spora część kobiet korzysta z prostownicy do włosów rano, tuż przed pracą, więc gotować sprzętu może odgrywać ważną rolę. Dla bezpieczeństwa warto wybrać tę, która posiada automatyczny wyłącznik. 

Czas na nowoczesne prostownice 

Chociaż prostownica to z pozoru niewielki sprzęt, trzeba przyznać, że obecna technologia, pozwala wykrzesać z niej naprawdę szeroki wachlarz możliwości. Co takiego znajdziemy w nowoczesnych prostownicach? Wszystko zależy od producenta, jednak wśród topowych cech, powinniśmy wymienić takie opcje jak:

  • obrotowa końcówka kabla,
  • funkcja automatycznego wyłączenia,
  • jonizacja,
  • powierzchnia z wypustkami do loków,
  • promieniowanie podczerwone,
  • grzebień, 
  • wyświetlacz LED.
Prostownica do włosów: płytka
fot. pexels.com

Oczywiście tych propozycji jest o wiele więcej, jednak zdecydowaliśmy się wskazać te, które użytkowniczki doceniają najczęściej.

Gdzie kupić dobrą prostownicę do włosów?

Prostownica do włosów wliczana jest do grupy małego AGD. Zatem znajdziemy ją praktycznie we wszystkich sklepach, które oferują takie sprzęty, jak suszarki do włosów, depilatory i trymery. Jeżeli zależy nam na w pełni profesjonalnym urządzeniu, wówczas trzeba rozważyć zakup prostownicy w hurtowniach fryzjerskich. Ich ceny mogą być nieco wyższe, jednak jakość znacząco to wynagradza. Wielu fryzjerów posiada możliwość zamówienia wybranej prostownicy dla klientów, więc jeżeli nie wiemy, którą wybrać, można skorzystać z ich pomocy i wskazówek. 

Mamy nadzieję, że nasze rady ułatwią Wam wybór najlepszej prostownicy do włosów. W tym celu przydatne mogą okazać się również opinie internautów, które publikowane są na stronach producentów lub w różnych serwisach sprzedażowych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here