Rynek gier jest wprost przesycony różnymi propozycjami dla dzieci, których ilość z każdym miesiącem dynamicznie rośnie. O ile w przypadku dorosłych, wiemy czego oczekujemy, o tyle w przypadku młodszych użytkowników, wymagania te będą zupełnie inne. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, aby gry dla dzieci na PS4 były przede wszystkim bezpieczne. Jak o to zadbać? Wyjaśniamy w tym poradniku. 

Jak wybierać gry dla dzieci na PS4? 

Zanim przejdziemy do konkretnych propozycji, zatrzymajmy się na chwilę na samej kwestii gier dla dzieci. Niestety w dzisiejszych czasach młodsi użytkownicy nowoczesnych technologii stale narażeni są na różne bodźce, które niekoniecznie dobrze wpływają na ich rozwój i zachowanie. O wiele łatwiej jest nam wybrać gry planszowe dla dzieci, aniżeli propozycje na PS4. Przygotowaliśmy kilka przydatnych wskazówek, które mogą okazać się naprawdę pomocne.  

Kategoria wiekowa 

Gdy chcemy chronić dzieci przed niebezpiecznymi treściami, sięgajmy po te propozycje, które wyróżnia dana kategoria wiekowa. Co ciekawe, w tym celu, powstał specjalny, europejski system ocenianie gie PEGI, dlatego tym czynnikiem warto się posiłkować. Takie oznaczenie, znajdziemy w dolnym rogu pudełka z gry. Najczęściej, w przypadku młodszych graczy będzie to zakres od 3 do 7, co oznacza, że z danej rozrywki mogą korzystać osoby od trzeciego do siódmego roku życia. 

gry dla dzieci na PS4 ranking
fot. pixabay.com

Zakup ze sprawdzonych źródeł 

W celu zachowania maksymalnej ostrożności polecamy, aby sięgać jedynie po gry z oznaczeniem PEGI. Na rynku znajdziemy sporą ilość tytułów bez tego systemu, co nie daje gwarancji bezpieczeństwa. Bardzo często są to gry, których ocena powstała na bazie testerów, a nie specjalistów. 

Zabezpieczenie finansowe 

Sklepy, które dostępne są po zalogowaniu do PS4, pozwalają na zakup gry jednym kliknięciem. W konsekwencji z konta może zostać pobrana jednorazowa suma lub comiesięczna subskrypcja. Zalecamy, aby nie podgrywać karty do PS4. Jeżeli nawet, osoba dorosła planuje zakupy, wówczas po transakcji, trzeba takie dane usunąć z pamięci. Dzieci, czasami nieświadome swoich czynów, oglądając np. demo gry, klikają różne pola. 

Nauka i zabawa 

Uzależnienie od gier to problem, który dotyka coraz więcej nastolatków. Wpływać na to mogą zachowania z dzieciństwa. Gdy maluch, już od pierwszych lat życia, przyzwyczajony jest do gier strategicznych, w które grywa po kilka godzin dziennie, wówczas nie rokuje to dobrze na przyszłość. Polecamy przede wszystkim produkcje, które rozwijają mózg i funkcje poznawcze. Ponadto, proponujemy wprowadzenie ograniczeń czasowych np. korzystanie z PS4 po pół godziny raz w tygodniu. 

Popularne gry dla dzieci na PS4 

Na podstawie powyższych czynników oraz opinii internautów, wybraliśmy trzy popularne gry, które z pewnością powinny spodobać się maluchom. Obecnie na rynku, dostępny jest także model PS5, dlatego jeżeli to ten sprzęt posiadamy, warto sprawdzić, czy dana produkcja dedykowana do tego urządzenia, już powstał. 

gry dla dzieci na PS4 strategiczne
fot. pixabay.com

TOP 1: JUST DANCE 

Ta propozycja to świetny sposób na zabawę dla całej rodziny. Gra dedykowana jest dla maluchów od 10 roku życia i polega na odtwarzaniu kroków tanecznych, prezentowanych na ekranie. Układy różnią się w zależności od rodzaju piosenki. Nie jest potrzebny żaden specjalny kontroler do konsoli, wystarczy tradycyjny pad. 

TOP 2: Psi Patrol: Rusza do akcji!

Czas na grę dla miłośników seriali animowanych. Psi Patrol to bajka, która cieszy się ogromną sympatią młodych widzów z tego względu wraz z jej popularnością powstało wiele dodatkowych gadżetów, w tym także gier, opartych na jej motywie. Jest to tytuł polecany dla najmłodszych graczy. Dzieciaki mogą wcielić się w role poszczególnych bohaterów, aby odwiedzać znane i lubiane miejsca. 

TOP 3: Overcooked 2 

Jest to druga odsłona topowej gry zręcznościowej Overcooked, która pozwala przygotowywać różne potrawy na czas. Klienci składają zamówienie, a gracz, w określonym czasie przyrządza dania z karty. Ta propozycja idealnie sprawdzi w się w przypadku dzieci, które lubią czasami coś ugotować. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here