W dobie pandemii COVID-19 sprzedaż internetowa zaczęła przeżywać drugą młodość, chociaż nie jest wcale to najstarsza forma zakupów. Gdy zamknięto większość sklepów, a po produkty spożywcze, musieliśmy stać w długich kolejkach, wiele osób zaczęło szukać innej alternatywy. W ten sposób zaczęliśmy robić zakupy spożywcze online. Czy jakość tych produktów jest dobra? Ile kosztuje dostawa? Gdzie składać zamówienia? Odpowiedzi na te pytania z pewnością pojawiły się w głowie wielu z nas. Żeby przybliżyć Wam to zagadnienie, przygotowaliśmy ten artykuł. 

Zakupy przez internet 

Do niedawna przez internet kupowaliśmy przeważnie takie produkty, jak na przykład: ubrania, odzież, czy zestawy kosmetyków. W tej chwili w sieci znajdziemy praktycznie wszystko. Tak samo, jak sklepy stacjonarne, również punkty online posiadają swoje wady. Na szczęście przy odpowiedniej wiedzy i przezorności możemy uniknąć wielu rozczarowań. Niezależnie od tego, co chcemy kupić powinniśmy wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zamawiania w sieci. Pamiętajmy, aby sprawdzić sprzedawcę, odczucia innych klientów oraz proces składania reklamacji. Profesjonalne sklepy wszelkie tego typu informacje publikują na swoich stronach, dzięki czemu zwiększają zaufanie wśród klientów. 

Zakupy spożywcze online
fot. pixabay.com

Zakupy spożywcze online

W przypadku zakupów spożywczych online również możemy zwracać i reklamować produkty, jednak mija się to z celem, gdy potrzebujemy konkretnych składników na obiad. Żeby mieć pewność, iż zamawiany towar na pewno do nas dotrze, warto skorzystać z oferty tych supermarketów, które umożliwiają wybranie zamienników. Na tym polu, możemy spotkać różne praktyki. Ekspedienci jednego sklepu dokonują wyboru samodzielnie, natomiast pracownicy drugiego, dzwonią do klienta i razem z nim ustalają ewentualne poprawki w zamówieniu. 

Kolejna, ważna kwestia związana z kupowaniem artykułów spożywczych w sieci, dotyczy sposobu dostawy. Popularni kurierzy rowerowi, mają określony ciężar, który mogą unieść, dlatego z ich oferty, lepiej korzystać w przypadku mniejszych zakupów. Większe supermarkety proponują najczęściej dwie formy:

  • odbiór osobisty w danym punkcie, 
  • dostawa pod wskazany adres. 

To, co wybierzemy, może wpływać także na dodatkowe opłaty. Aczkolwiek spora część sprzedawców gwarantuje duże rabaty w przypadku przekroczenia określonych progów cenowych. 

Jeżeli chodzi o kwestie samych zakupów, to powyżej poruszyliśmy najważniejsze aspekty dotyczące tego zagadnienia. 

Gdzie kupić produkty spożywcze online?

Sprzedaż artykułów spożywczych przez internet w Polsce, dopiero raczkuje. Przez to duże supermarkety mają mocno ograniczone pole zasięgu. Przeważnie dostarczają produkty na obszarze miasta, w którym się znajdują, a miejscowości ościenne, raczej nie są brane pod uwagę. Wpływa na to wiele czynników: od logistyki, przez świeżość dostaw, jak i koszt kuriera. Miejmy jednak nadzieję, że tendencje te w przyszłości ulegną zmianie. Wśród sklepów, które oferują swoje produkty spożywcze online, możemy wskazać takie markety jak:

  • Piotr i Paweł,
  • Tesco,
  • Biedronka, 
  • E.Leclerc,
  • Auchan,
  • Carrefour.
Zakupy spożywcze online sklepy
fot. pixabay.com

W dobie pandemii swoje produkty z dostawą do domu, zaczęli oferować także lokalni sprzedawcy. Warzywa i owoce, pieczywo, wędliny, wyroby garmażeryjne, te i wiele innych, świeżych rzeczy, możemy dostać pod same drzwi. Co prawda, nie zastąpi to dużych zakupów, które robimy w supermarketach, ale pozwoli cieszyć się lepszym smakiem i jakością. Ponadto jest to także doskonałe wsparcie dla lokalnych sklepów, które w czasach pandemii zaczęły, notować duże straty.

Popularne są także oferty pośredników, którzy pozwalają na zamówienie produktów spożywczych z różnych miejsc. Najczęściej to kurierzy kompletują nasz koszyk i odpowiadają za dostawę. Wśród popularnych platform z pewnością na pierwszym miejscu plasuje się Glovo, gdzie m.in. swoje produkty oferuje Żabka, czy, wspomniana wcześniej Biedronka. 

Rozwój sprzedaży asortymentu spożywczego za pomocą internetu to z pewnością ważny krok w dziedzinie e-handlu. Dla konsumentów to niewątpliwa wygoda, a dla sklepów, szansa na dotarcie do nowego grona klientów i zwiększenia swoich zysków. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here