W dobie telefonów komórkowych i aparatów cyfrowych, często zapominamy o tym, jak ważnym punktem w powrocie do wspomnień może być album ze zdjęciami. Najczęściej fotografie zostają w naszych smartfonach i komputerach, do których rzadko wracamy. Warto zadbać o to, aby było inaczej. W dzisiejszych czasach możemy bez trudu i wychodzenia z domu wywołać ulubione kadry, o czym więcej piszemy w tym poradniku. 

Jak szybko wywołać zdjęcia?

Zanim przejdziemy do głównego tematu, jakim jest kreatywny album, warto dowiedzieć się, w jaki sposób szybko i oszczędnie, wywoływać zdjęcia. Niegdyś znosiliśmy kliszę do fotografa, który wskazywał, kiedy kadry będą gotowe. Obecnie, mamy o wiele więcej możliwości, co znacząco ułatwia tworzenie albumów. 

album ze zdjęciami z młodości
fot. pixabay.com

Przez stronę internetową 

Strony takie jak np. empik foto umożliwiają wgranie zdjęć do wywołania. Wystarczy, że wybierzemy rozmiar, ustalimy rodzaj papieru i gotowe. Warte uwagi jest także to, iż na wielu tego typu platformach możemy owe zdjęcia, nieco poprawić np. obcinając boki, dodając kontrast, czy rozjaśniając ciemniejsze miejsca. 

W sklepach z urządzeniem przenośnym

Przenośne drukarki do wywoływania zdjęć spotkamy zarówno u fotografa, jak i sklepach kosmetycznych. Możemy wgrać do nich fotografie na kilka sposobów: 

  • za pomocą kabla USB,
  • przy wsparciu karty,
  • poprzez pendrive, 
  • łącząc się przez bluetooth,
  • przez płytę. 

Po wybraniu sposobu wgrania, na ekranie pojawiają się zdjęcia, które także łatwo przerobić. Klikamy drukuj i klika sekund później mamy piękną fotografię. Następnie urządzenie tworzy paragon, z którym idziemy do kasy. 

Za pomocą domowej drukarki 

Jeżeli mamy dobrej jakości drukarkę, która dedykowana jest także do zdjęć, wówczas wystarczy zakupić odpowiedni papier. W ten sposób możemy cieszyć się fotografiami, gdy tylko chcemy. Na rynku AGD i RTV jest wiele urządzeń tego typu, więc nie powinniśmy mieć problemu z ich znalezieniem. 

U fotografa

Ta klasyczna już metoda, nadal cieszy się gronem wielu zwolenników. Ponadto, profesjonalni fotografowie często oferują także, fachową obróbkę zdjęć, co może się przydać, jeżeli kadry są nierówne lub zamazane. 

Kreatywny album ze zdjęciami: nasze pomysły

Wiemy już jak wywołać zdjęcia, dlatego możemy przejść o krok dalej i skupić się na albumach. Istnieje wiele ciekawych pomysłów, które sprawiają, że przeglądanie zdjęć, staje się prawdziwą frajdą. Kilka z nich wpisujemy w dalszej części artykułu. 

Pamiętnik z wakacji

Ciekawym pomysłem będzie przygotowanie małych albumów tematycznych, skupiających się na fotografiach z wakacji. Kolekcjonując je przez lata, zachowamy nie tylko cenne wspomnienia, ale także chronologię. 

Powrót do przeszłość 

Album ze zdjęciami z dzieciństwa lub młodości to dobra propozycja na prezent dla babci, upominek dla dziadka, czy niespodziankę dla siostry. Możemy na przykład zebrać zdjęcia ze szkoły, czy śmiesznych, dziecięcych zabaw. Taki prezent sprawi radość niejednej osobie! 

album ze zdjęciami pomysły
fot. pixabay.com

Ważne jubileusze / święta 

W większym składzie rodzinnym spotykamy się przeważnie podczas ważnych uroczystości. Przeważnie każdej z nich towarzyszą telefony i zdjęcia. Warto takie chwile udokumentować i stworzyć np. tematyczny album ze Świąt Bożego Narodzenia z ostatnich 10 lat. Są to takie pamiątki rodzinne, które pozostają na lata. 

Jak zatem widać, możliwości jest sporo, a jedynym ograniczeniem może być tylko nasza wyobraźnia. Niezależnie od tego, jaki motywy wybierzemy, pamiętajmy o albumie. Ciekawą propozycją są te, które na okładce mają miejsca na zdjęcie. Ponadto rodzaj albumu powinniśmy dostosować do wielkości zdjęć, dlatego w pierwszej kolejności polecamy ich wywołanie. Można rozważyć także inne rozwiązanie. Mianowicie kiedyś, za czasów naszych dziadków i babć, bardzo popularne były albumy, do których wklejało się zdjęcia. Dzięki temu, każdą taką pamiątkę mogliśmy dodatkowo personalizować. Napisy, różne wielkości fotografii, a nawet naklejki. Był to także świetny sposób na wspólne i rodzinne spędzanie czasu. Może warto wrócić do tych korzeni? 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here