Na temat nieudanych prezentów można by stworzyć niezły poradnik (anty)zakupowy. Chociaż internet przepełniony jest różnymi pomysłami, to nadal zdarza nam się kupić lub dostać coś, czego nie chcemy. Zestaw kosmetyków to z pewnością rozwiązanie, na temat którego, zdania są bardzo podzielone. Jedne osoby cieszą się z dodatkowego  kremu, inne nie chcą otrzymywać żadnych balsamów czy perfum. Jak zatem jest naprawdę? Czy zestawy kosmetyków to na pewno dobre pomysły na prezent? Wyjaśniamy w tym poradniku. 

Zestawy kosmetyków jako pomysł na prezent 

W ciągu roku jest wiele okazji, z powodu których wręczamy komuś prezentów. Chociaż to miła i fajna chwila, same zakupy oraz szukanie pomysłów, mogą być prawdziwym wyzwaniem. Największe trudności sprawiają nam upominki dla naszych bliższych. Im jesteśmy starsi, tym lista inspiracji coraz bardziej się kurczy. Z drugiej strony zawsze staramy się pozytywnie zaskoczyć obdarowywaną osobę, dlatego nie chcemy korzystać z oklepanych pomysłów. Zestaw kosmetyków zawsze budzi różne kontrowersje. Dla jednych jest to tak zwane pójście na łatwiznę, a dla drugich rzecz zbędna. Owszem, można spotkać takie odczucia, jeśli źle dobierzemy produkty. Nawet najdroższy samochód nie sprawi radości, gdy kierownica będzie po prawej stronie. Taka zasada dotyczy wszystkich rzeczy, nie tylko aut czy kosmetyków. Jak zatem sprawić, aby ten prezent stał się trafionym? Zobaczcie sami. 

zestawy kosmetyków z mydłem
fot. pixabay.com

Jak wybrać dobry zestaw kosmetyków?

Istnieje spora lista przydatnych wskazówek, które sprawią, że zestaw kosmetyków okaże się świetnym rozwiązaniem. Wystarczy tylko z nich skorzystać. 

Po pierwsze: personalizacja 

Zamiast sięgać po pierwszy lepszy krem do twarzy, wybierz paletki do makijażu, których odcienie pasują do oczu osoby, dla której kupujesz prezent. Zadbaj o to, aby miały odpowiednie napigmentowanie i pomyśl o bazie utrwalające makijaż. Jeżeli dysponujesz większym budżetem, stwórz całkowicie profesjonalny komplet. Możesz postawić na dobre pędzle lub delikatny płyn do demakijażu oczu. Najważniejsze w przypadku zakupu kosmetyków dla kogoś jest to, żeby były dostosowane do potrzeb naszych bliskich. 

Po drugie: nie kupuj gotowych zestawów 

W okresie Świąt Bożego Narodzenia półki w drogeriach uginają się od gotowych zestawów świątecznych. Możemy je kupić w różnych wariantach cenowych: od 20 do nawet 1 000 złotych. Sięganie po gotowe rozwiązanie nie jest dobrym pomysłem. Chyba że wiemy, iż to ten właśnie zestaw chciała nasza mama, czy siostra. Zamiast tego, postarajmy się zrobić coś sami. Gdy będziemy w odwiedzinach, sprawdźmy, z jakich kosmetyków ktoś korzysta i jakie marki lubi. Na tej podstawie wybierzmy coś od siebie. 

Po trzecie: cena a jakość 

Zamiast kupować tani zestaw kosmetyków, który zawiera najgorszej jakości produkty, wybierzmy jeden, a porządny. Jest to złota zasada wszystkich produktów. Co prawda, nie oznacza to, że kosmetyki z niskiej półki cenowej są gorsze, jednak wiele z nich, powstaje na bazie słabego składu, który nie przekłada się na dobre efekty. 

zestawy kosmetyków do makijażu
fot. pixabay.com

Po czwarte: poznaj potrzeby 

Czasami krótka rozmowa przez telefon pozwala jasno określić predyspozycje drugiej osoby. Pretekstów do poruszenia tematu kosmetyków jest naprawdę wiele. Duża promocja na oryginalne perfumy, zadowolenie z żelu aloesowego, świetna szczotka do splątanych włosów ilość inspiracji jest imponująca, trzeba tylko po nie sięgnąć. 

Gdzie kupić kosmetyki w dobrej cenie?

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki przekonały Was do tego, że zestawy kosmetyków, mogą być naprawdę wspaniałym pomysłem na prezent, pod warunkiem odpowiedniego researchu. Ostatnia rada, którą przygotowaliśmy, dotyczy samych zakupów. Stacjonarne drogerie rosną, jak grzyby po deszczu, a podstawowe produkty dostaniemy już w każdym supermarkecie. Jeżeli zależy Wam na dobrej jakości połączonej z ceną, wówczas polecamy zakupy w internecie. Zalecamy jednak, aby sięgać po ofertę znanych i renomowanych sprzedawców, ponieważ nie brakuje podróbek, których różnica w składzie może być naprawdę ogromna. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here