Zapach to dla wielu osób swoista wizytówka, z którą są utożsamiani. Oryginalne perfumy damskie i męskie są produktem, po które sięgają miliardy osób na całym świecie. Dobrze dobrana woń, dodaje pewności siebie, pobudza zmysły i zapewnia poczucie radości. Dobre perfumy, których zapach długo utrzymuje się na skórze, to często duży wydatek. Z tego, względu szukamy różnych  promocji. Zdarza się, że skuszeni niską ceną kupujemy tak zwane podróbki. Jak tego uniknąć? W jaki sposób odróżnić oryginalne perfumy od zamienników? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym poradniku. 

Gdzie kupić oryginalne perfumy damskie?

Perfumy możemy kupić na dwa sposoby: w sklepach stacjonarnych lub przez internet. Każda z tych możliwości ma swoje plusy i minusy, dlatego przed dokonaniem transakcji, warto dokładnie przyjrzeć się niektórym kwestiom. 

Oryginalne perfumy damskie przez internet
fot. pixabay.com

Zakup perfum stacjonarnie

Jeżeli planujemy kupić oryginalne perfumy damskie lub męskie bez pomocy internetu, wówczas powinniśmy skorzystać z oferty znanych drogerii. Są to jedyne miejsca, w których mamy 100 proc. pewności na temat składu i zawartości. Powinniśmy wystrzegać się takich punktów, jak małe stragany na targu czy w przejściach obok galerii i dworców. To właśnie tam najczęściej spotkamy oszustów, którzy oferują podrabiane produkty. 

Co prawda, ceny oryginalnych perfum w miejscach takich jak np. Douglas czy Sephora mogą być wysokie, jednak polecamy nieco inne rozwiązanie. Drogerie pokroju Rossmanna i Hebe słyną z sezonowych i dużych zniżek na dany asortyment. Jeżeli bardzo zależy nam na dobrej cenie, wówczas warto poczekać na sezon takich promocji. 

Oryginalne perfumy damskie przez internet 

Najwięcej najlepszych ofert spotkamy oczywiście w sieci. Jednak, gdy decydujemy się na zakupy przez internet, musimy zachować dużą ostrożność. Przede wszystkim kupujmy u znanych sprzedawców, którzy reklamują się w mediach i są powszechnie znani. Odradzam zamawianie od osób wystawiających zapach na Facebooku i OLX. Social media to prawdziwa wylęgarnia oszustów, którzy z fikcyjnych kont udostępniają różne produkty. Przeważnie oczekuje zapłaty z góry, a po przelewie kontakt się urywa. Perfumy w dobrej cenie u zaufanych sprzedawców możemy wyszukać poprzez porównywarki cen takie jak np. Skąpiec i Ceneo. 

Jak rozpoznać podróbki?

Jeżeli chcemy mieć pewność, że perfumy są w 100 proc. oryginalne, zwróćmy uwagę na szczegóły. Pierwszym niepokojącym sygnałem może być folia, która znajduje się na wierzchu opakowania. Powinna być starannie dopasowana i w żadnym miejscu nieprzerwana. Dużo powie nam także samo opakowanie. Producenci perfum dbają o każdy szczegół, dzięki czemu litery są starannie tłoczone, a wszelkie elementy dodatkowe grawerowane. Na tanich zamiennikach na kartoniku spotkamy przeważnie dobrej jakości druk, co jest kolejnym sygnałem ostrzegawczym. 

Oryginalne perfumy damskie podróbki
fot. pixabay.com

Z samym zapachem bywa różni. Mówi się, że dobre perfumy mają trzy nuty zapachowe. Pierwszą odczuwamy od razu, drugą po 20 minutach, a ostatnią odpowiadającą za trwałość, na koniec dnia. Podróbki przeważnie przez cały czas pachną tak samo i dosyć szybko tracą swoją woń. Mogą wydawać się również nieco intensywniejsze na samym początku, jednak po chwili ta moc ulatuje. 

Co zrobić, gdy kupimy podróbkę, zamiast oryginału?

Wszystko zależy od tego, gdzie kupiliśmy produkt. Jeżeli jest to sklep online, wówczas powinien posiadać regulamin dot. zwrotów i reklamacji. Na podstawie informacji tam zawartych, powinniśmy zgłosić swoje wątpliwości. Gdy to nie pomoże lub nagle sprzedawca zniknął, trzeba sięgnąć po inne środki. Może to być Urząd Ochrony Konsumenta lub policja. 

Większe trudności będziemy mieli, jeżeli kupiliśmy perfumy na jakimś targowisku lub bazarze. Oszuści przeważnie w każdym dniu obstawiają różne punkty, dlatego ciężko spotkać ich ponownie. Na tym polu pozostaje jedyni zgłoszenie sprawy na policję.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pozwolą Wam kupić oryginalne perfumy w dobrej i konkurencyjnej cenie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here