Zakupy przez internet już dawno stały się dla wielu jedyną opcją uzupełniania swojej szafy i nie tylko. Możemy cieszyć się zamówionym przedmiotem, nawet na drugi dzień, od realizacji transakcji, bez wychodzenia z domu. Wraz z rozwojem tej formy sprzedaży, zwiększyły się oczekiwania klientów, którzy chcą kupować, jak najtaniej. To z kolei przełożyło się na popularność takiego miejsca, jak outlet online. Czym właściwie są takie punkty i co oferują swoim klientom? Odpowiedź na to pytanie przedstawiamy w tym poradniku zakupowym. 

Zakupy przez internet 

Traktując o outletach online, nie można pominąć samej kwestii zakupów przez internet. To właśnie w ten sposób, możemy zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie musimy już stać w długich kolejkach czy walczyć z innymi klientami o ostatnie sztuki danej rzeczy na promocji. Wystarczy nam jedynie odpowiednie urządzenie i dostęp do sieci. 

Outlet online asortyent
fot. pixabay.com

W tej chwili zakupy przez internet pozwalają na zakup praktycznie wszystkiego: od ubrań, przez książki, skończywszy na kwiatach. Wiele osób wybiera tę formę nie tylko ze względu na szybkość zamawiania, ale także na spore oszczędności. Czasami dany produkt możemy dostać, nawet o 50 proc. taniej, bez konieczności spędzania kilku godzin w sklepach. 

Ostatnie miesiące pokazują, że e-handel rozwija się na dwóch dodatkowych płaszczyznach. Coraz chętniej i częściej kupujemy produkty spożywcze online, a także odwiedzamy outlety. Czym kuszą swoich klientów i co oferują? Zobaczcie sami! 

Czym jest outlet online?

Istnieje mało punktów stacjonarnych, które oferują swoje produkty z zeszłego sezonu, czy końcówki serii. Najczęściej trafiają one właśnie do wybranych galerii handlowych, których w Polsce jest kilkanaście. Nie dziwi więc, że wiele osób nie wie nawet o ich istnieniu. Outlet online to miejsce, w którym dostaniemy rzeczy danego producenta, które będą o wiele tańsze, aniżeli w pierwotnej ofercie. Na ostateczną wartość zakupów, w zależności od kategorii produktu, może wpływać wiele czynników. Często są to ostatnie sztuki ubrań, które nie sprzedały się w danej kolekcji. Mogą to być także towary, które przez dłuższy czas stały na wystawie, czy były używane podczas prezentacji handlowych. Zatem nie są to top produkty, za które klienci chcą zapłacić 100 proc. sumy.

Jaki asortyment oferuje outlet online?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od asortymentu danego sklepu. To trochę tak, jakbyśmy zapytali, co kupimy w galerii handlowej. Najczęściej jednak w outletach online kupimy cztery kategorie produktów:

  • sprzęt AGD i RTV,
  • odzież, 
  • obuwie,
  • meble. 
Outlet online promocje
fot. pixabay.com

Te rzeczy raczej nie tracą swoich właściwości pomimo czasu, dlatego nadają się do ponownej sprzedaży. Ostrożność należy zachować w przypadku sprzętów. Załóżmy, że chcemy zainwestować w robot sprzątający. Ceny tego urządzenia wynoszą nawet kilka tysięcy złotych. Nie jest to sprzęt, który powinien zachwycać swoimi wygląda, a funkcjami. Z tego względu w ofercie outletów online, znajdziemy roboty sprzątające z ekspozycji i prezentacji handlowych. Co prawda, widać na nich często jakieś ślady użytkowania, jednak nie wpływa to na ich działania. To samo dotyczy ubrań. Czasami mała skaza taka, jak plamka, czy brak guzika, sprawiają, że asortyment znika z oferty sklepu. Doprowadzenie bluzki przeważnie nie wiążę się z dodatkowym nakładem finansowym, a jedynie z kwestią wyprania. Z tego względu, warto zaglądać do tego typu punktów.  

Outlet online a gwarancja 

Możemy spotkać dwie praktyki. Jedni sprzedawcy dają gwarancję, ale na krótszy czas, inni zastrzegają sobie prawo, do braku roszczeń. Jeżeli mamy wątpliwości i obawiamy się np. tego, czy dany sprzęt będzie działać, wówczas warto dokładnie zweryfikować tę kwestię. Pozwoli to z pewnością uniknąć rozczarowań. 

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pozwolą Wam na zakup dobrej jakości produktów w przystępnej i konkurencyjnej cenie, bez wychodzenia z domu oraz specjalnych kodów rabatowych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here