Lodówka w zabudowie lub wolnostojąca to bezsprzecznie jedno z podstawowych urządzeń AGD, które znajdują się praktycznie w każdym domu. Ze względu na ilość producentów oraz rozmaitość modeli, jej zakup bywa prawdziwym wyzwaniem. Tradycyjna czy nowoczesna? Z Jak pojemność dla trzyosobowej rodziny będzie najlepsza? Aż w końcu: lodówka w zabudowie czy wolnostojąca? Mamy nadzieję, że w naszym najnowszym materiale znajdzie odpowiedzi na trapiące Was pytania, związane z tym zagadnieniem. 

W zabudowie czy wolnostojąca: który rodzaj króluje w polskich domach? 

Najczęściej to właśnie od projektu kuchni rozpoczynam aranżację danej nieruchomości. Powinna być funkcjonalna, nowoczesna i niezawodna. Z tego powodu, dlatego oprócz jest wyglądu, tak ważny jest również sprzęt AGD. Wybór lodówki jest ważnym momentem już na początku planów aranżacyjnych. Na tym etapie warto już określić, co wybieramy. W konsekwencji wpłynie to także na sposób przeprowadzanych remontów. 

Co ciekawe, chociaż chciałoby się określić, który rodzaj lodówki króluje w polskich domach, jest to niezwykle trudne wyzwanie. Trendy wnętrzarskie zmieniają się w błyskawiczny sposób, dlatego ciężko opowiedzieć się za którąś ze stron. Przez wiele lat w naszych kuchniach to właśnie lodówki wolnostojące były tym rozwiązaniem, po które sięgało się najczęściej. Jednak wraz z upływem czasu, gdy popularne stawały się meble na wymiar w stylu skandynawskim, również w tej kwestii zaszły pewne zmiany. Lodówka obudowana frontem meblowym, pozwala stworzyć piękne, nowoczesne wnętrze. Z kolei wersja druga, jest doskonałym sposobem na to, aby pobawić się nieco stylem. Którą zatem wybrać? Poniżej przedstawiamy zalety każdej z nich. 

Zalety lodówki wolnostojącej 

Wystarczy przejrzeć zdjęcia modnych wnętrz kuchennych, które publikowane są w internecie każdego dnia, aby zauważyć jeden, powtarzający się często element, jakim jest lodówka wolnostojąca w stylu retro. Zazwyczaj prezentowana jest w czerwonym (ew. pomarańczowym) kolorze lub jasnych, pastelowych barwach. Pojawia się praktycznie w każdym stylu: od retro, przez boho, skończywszy na glamour. Nie dziwi się, że stanowi hit ostatnich sezonów i jest najważniejszą z jej zalet.

Lodówka w zabudowie czy wolnostojąca?
fot. pixabay.com

Jednak to nie jedyna korzyść, jaką niesie za sobą lodówka wolnostojąca. Wśród zalet trzeba wymienić także modele całkiem przeciwne, czyli ultranowoczesne. Chyba, śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że wiele z nich, jest wprost naszpikowany technologią. Synchronizacja z telefonem, kalendarz, wbudowany ekspres do kawy – to tylko jedne z rewelacyjnych zalet, za które również doceniany jest ten rodzaj lodówki. 

Lodówka w zabudowie i jest plusy 

Początkowo, mogłoby się wydawać, że lodówka w zabudowie, raczej nie wyprzedzi w rankingach polubień, swojej wolnostojącej rywalki, jednak jest nieco inaczej. Dzięki temu, że posiada ten sam front, co meble kuchenne, tworzy wrażenie gładkiej i eleganckiej spójności. Takie schowanie za drzwiami sprawia, że często na pierwszy rzut oka jest praktycznie niezauważalna. 

Lodówka w zabudowie czy wolnostojąca? Którą wybrać?
fot. pixabay.com

Następną zaletą, o której nie należy zapominać, jest perfekcyjność. Lodówka pod zabudowę doskonale wpisuje się w każdy milimetr zaplanowanej przestrzeni. Nie zajmuje niepotrzebnie dodatkowego miejsca i jest łatwa w utrzymaniu czystości. 

Na jakie cechy zwrócić uwagę?

Wygląd sprzętów AGD jest naprawdę ważny, jednak gdy nie idzie w parze z jakością i niezawodnością, ich design nie ma znaczenia. Przed ostatecznym zakupem danego urządzenia warto określić swoje oczekiwania. Bez względu na to, gdzie szukamy informacji, powinno się porównać modele różnych producentów. Wszelkiego rodzaju zestawienia takie jak na przykład: rankingi zmywarek, kuchenek czy piekarników, mogą okazać się kluczowe dla podjęcia ostatecznej decyzji. 

Jakie parametry najlepiej zweryfikować? Można pokusić się o wskazanie trzech najważniejszych z wielu:

  • pojemność,
  • klasa energetyczna,
  • głośność pracy.

Oczywiście czynniki te mogą zmieniać się wraz z oczekiwaniami danego konsumenta, jednak propozycje wpisane przez nas powyżej, są najczęściej wymieniane wśród komentarzy internautów. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here