Dzień Dziadka za pasem, dlatego poszukiwania wymarzonego prezentu można rozpocząć już teraz. Wraz z upływem lat, coraz trudniej jest nam kupować upominki dla bliskich. Gdy pomysły się kończą, z pomocą przychodzą nasze propozycje. Żeby pomóc Wam wybrać najlepszy prezent dla dziadka, przygotowaliśmy ten poradnik, który zawiera wiele ciekawych inspiracji. 

Jak wybrać dobry prezent dla dziadka? 

Niezależnie od tego, czy chcemy kupić prezent dla babci, czy upominek dla siostry, powinniśmy pamiętać o tym, a rzecz, po którą sięgamy, była praktyczna. Zamiast wymyślnych i niepotrzebnych sprzętów, warto postawić na konkretne rozwiązania. Takie podejście cenią najbardziej osoby starsze, a szczególnie dziadkowie.

pomysły prezent dla dziadka
fot. pixabay.com

Rozpoczynając poszukiwania, określmy też budżet, jakim dysponujemy. Pozwoli to zawęzić pole wyboru do konkretnych półek cenowych. To samo dotyczy dziedziny produktu. Jeżeli dziadek nie przepada za wędkowanie (tak, to naprawdę się zdarza!), wówczas odłóżmy na bok, tego typu pomysły. 

Kolejna cenna wskazówka dotyczy wieku. Dla wielu ma to naprawdę duże znaczenie. Jeżeli nasz dziadek to starszy pan, który ceni sobie ciszę i spokój, nie starajmy się tego zmieniać na siłę. Zamiast nowoczesnego telefonu, który będzie go tylko denerwował, postawy na coś bardziej praktycznego jak na przykład: nowe okulary, większy telewizor, czy lepsza maszynka. 

Mając na uwadze powyższe rady, zakup prezentu dla dziadka, może być naprawdę dużo łatwiejszy. 

Pomysły na prezent dla dziadka 

Czas na główny temat naszego artykułu, czyli listę inspiracji. Pomocne w jej stworzeniu okazały się działy sklepów online, które z wyprzedzeniem przygotowują oferty na dane okazje. Zebraliśmy dla Was kilka ciekawych pomysłów, które powinny spodobać się dziadkom w różnym wieku. 

Czas na kreatywność 

Zamiast sięgać po sztampowe propozycje, postawmy na kreatywność. W jaki sposób? Możliwości jest wiele, może to być na przykład powrót do przyszłości. Do udanego prezentu w tej dziedzinie zaliczymy:

  • kolaż zdjęć rodzinnych w dużym formacie, oprawiony specjalną ramą,
  • album fotografii z czasów szkolnych
  • odnowienie starego roweru,
 • gramofon z winylem ulubionego muzyka,
 • nadanie drugiego życia zegarkowi. 

Jak zatem widać, na tym polu, mamy naprawdę, w czym wybierać. 

Praktyczność zawsze w cenie 

Wielu dziadków to majsterkowicze lub fanatycy ogrodów. Zakup odpowiednich akcesoriów, sprawi jeszcze większą radość z uprawianej pasji. Ciekawym rozwiązaniem może być:

 • nowa skrzynka na narzędzia,
 • zestaw wypoczynkowy do ogrodu, 
 • atlas grzybów, 
 • wygodne buty do pracy na działce. 

Pomyśl o zdrowiu 

Zarówno młode osoby, jak i starsze wybierają się do lekarza dopiero, gdy zauważą jakieś niepokojące symptomy chorobowe. Jeżeli mamy możliwości i większy budżet, wówczas warto pomyśleć o zdrowiu naszych bliskich. Co możemy kupić w tej kategorii? Lista inspiracji jest naprawdę imponująca:

 • pakiet badań medycznych, 
 • 6-cio miesięczny lub roczny abonament opieki prywatnej, 
 • turnus w sanatorium,
 • suplementy,
 • kroplówki witaminowe,
 • pakiet zabiegów i masaży, 
 • witaminy i minerały. 
prezent dla dziadka ciśnieniomierz
fot. pixabay.com

Podsumowanie 

Chociaż to prezenty dla dziadków najczęściej sprawiają nam dużą trudność, na przykładzie powyższych pomysłów  z pewnością można zauważyć, że lista inspiracji, wcale nie jest taka krótka. Najważniejsze jest jednak to, aby dostosować nasz upominek do wieku oraz oczekiwań dziadka. 

Niezależnie od okazji, powinniśmy pamiętać o tym, że czasami lepiej złożyć się całą rodziną na jeden porządny prezent, zamiast kupować kolejną wodę po goleniu, szalik, kalesony, czy skarpetki. Jasne, kosmetyki i odzież, zawsze się przydają, jednak kiedy zaskakiwać dziadków, jak nie teraz? 

Mamy nadzieję, że pomysły, które Wam przedstawiliśmy, sprawią radość Waszym bliskim. Jak się okazuje, wcale nie musimy posiadać pokaźnego budżetu, aby kupić coś wartościowego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here