Założeniem prezentu jest przede wszystkim radość niesiona bliskiej osobie. Nikt tak, jak nasza siostra nie zna naszych dobrych i słabych stron. Niezależnie od sytuacji, zasada jest jedna: rodzeństwo powinno trzymać się razem. W ciągu roku jest wiele okazji do tego, aby pielęgnować tę relację: od urodzin, przez Święta Boże Narodzenia, skończywszy na ważnych jubileuszach. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy musimy zdecydować się na jakiś konkretny upominek. Jaki prezent dla siostry warto wybrać? Mamy nadzieję, że odpowiedzi na to pytanie udzieli Wam nasz najnowszy poradnik. 

Podstawowy poradnik prezentowy 

Zebraliśmy wiele cennych porad, które powinny pomóc w wyborze prezentu dla siostry, jak i upominku dla babci, czy niespodzianki dla dziadka.

Wskazówka 1: pielęgnuj pasje 

Gdy nasza siostra posiada jakieś pasje lub zainteresowania, wówczas to dobry punkt zaczepienia. Każde hobby wiąże się z wydatkami, dlatego wsparcie na tym etapie, może być naprawdę cenne. Nowy sprzęt do ćwiczeń, buty trekkingowe do przechadzki po górach, narty, mikrofon, frezarka – inspiracji jest naprawdę sporo. 

Wskazówka 2: kupuj przydatne rzeczy 

Zamiast kupować cokolwiek, w skrajnej sytuacji, gdy naprawdę nie mamy już pomysłu, zapytajmy po prostu siostrę o jej oczekiwania. Być może akurat jest obecnie rzecz, którą potrzebuje, jednak ogranicza ją budżet. 

prezent dla siostry kwiaty
fot. pixabay.com

Wskazówka 3: pamiętaj o jakości

Czasami jeden produkt może być dużo lepszy, aniżeli zestaw kilku. Zazwyczaj najlepiej zwiastują to zestawy kosmetyków, które ze względu na niższą cenę, wprost przeładowane są niepotrzebnymi produktami. Często pod wpływem impulsu sięgamy po takie pomysły i w rezultacie siostra, która ma 20 lat, dostaje krem na zmarszczki dla kobiety w średnim wieku. 

Najlepsze pomysły na prezent dla siostry

Gdy już wiemy, czym kierować się podczas zakupów, a co omijać, czas na konkretne propozycje. Zebraliśmy dla Was ponad 20 sprawdzonych pomysłów na prezent dla siostry, które możecie dostosować zarówno do jej wieku, jak i konkretnych preferencji. 

Pomysł 1: kosmetyki 

Na temat kosmetyków, jak formy prezentu powstało już wiele artykułów. Dla jednych to znakomity pomysł, dla innych nic kreatywnego. Owszem, można zgodzić się z tym ostatnim przesłaniem, jednak trzeba pamiętać o tym, że dobre kosmetyki to często większy wydatek, dlatego nie zawsze będą w zasięgu naszych możliwości. Wśród ciekawych pomysłów warto wskazać:

 • oryginalne perfumy,
 • wcierki do włosów, 
 • paletki cieni,
 • serum do rzęs,
 • ulubiony podkład.
prezent dla siostry ciekawy  
fot. pixabay.com

Pomysł 2: biżuteria 

Zakup biżuterii dla kobiety to często jeden z najbezpieczniejszych pomysłów na prezent. Jednak na tym polu również warto postawić na kreatywność. Doskonałym rozwiązaniem są na przykład bransoletki na charsmy (specjalne przywieszki), które stale możemy kolekcjonować.

Pomysł 3: voucher 

Bon upominkowy może być świetnym pomysłem na prezent dla całego rodzeństwa np. wspólny wypad w góry czy nad morze albo rodzinne zajęcia salsy. Zamiast sięgać po voucher na makijaż, czy kosmetyki, warto pójść o krok dalej. Istnieje wiele kreatywnych inspiracji takich, jak na przykład:

 • lot paralotnią, 
 • skok ze spadochronem, 
 • kolacja w ciemności, 
 • obóz przetrwania,
 • jazda ścigaczem, 
 • przejazd samochodem rajdowym,
 • lot szybowcem, 
 • kurs barmański, 
 • dobra kolacja w lokalnej restauracji,
 • degustacja piwa. 

Pomysł 4: urządzenia AGD

Świat urządzeń AGD niewątpliwie przeżywa swój najlepszy okres. Z miesiąca na miesiąc producenci zachwycają nowymi sprzętami, które naprawdę znacząco poprawiają komfort życia. Co takiego można, wybrać w tej dziedzinie? Sprawdzone urządzenia to na przykład:

Jak zatem widać, ilość inspiracji prezentowych, jest naprawdę imponująca. Wystarczy tylko poświęcić chwilę na ich znalezienie. Każdy pomysł, który wymieniliśmy, kupicie bez wychodzenia z domu, poprzez internet, co stanowi dodatkowy komfort.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here