Prezenty DIY są jednym z najbardziej kreatywnych sposób na to, aby przygotować upominek dla bliskich. Ponadto nie obciążają aż nadto domowego budżetu i sprawiają, że przygotowana niespodzianka, staje się niepowtarzalna. Czym są prezenty DIY i jak je wykonać – dowiecie się z naszego najnowszego poradnika. 

Czym są prezenty DIY?

DIY to skrót z języka angielskiego od zwrotu Do It Yourself, co z kolei możemy przetłumaczyć, jako Zrób to sam. Te słowa najlepiej oddają charakter tego zagadnienia. Zatem mianem prezenty DIY określamy praktycznie każdy rodzaj upominków, który przygotowaliśmy samodzielnie. Mogą to być różnego rodzaju wypieki, kosmetyki, albumy, czy nawet ramki na zdjęcia. Każdy prezent, który wymagał naszej pracy twórczej, można określić właśnie tym mianem. 

Prezenty DIY: jak je wykonać? 

Z pewnością nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bowiem wszystko zależne jest od tego, co chcemy zrobić. Inne elementy wykorzystamy do kolażu jeszcze inne do własnoręcznie zrobionej świecy. Zanim przystąpimy do pracy, warto stworzyć sobie listę niezbędnych elementów. W przypadku tego rodzaju prezentów, najwięcej rzeczy z reguły kupuje się w sklepach papierniczych z artykułami biurowymi. Prawdziwym must have może okazać się także pistolet na ciepły klej, który często prezentowany jest w tutorialach DIY. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych pomysłów, które możecie wykorzystać, jako pomysł na upominek dla każdego. 

Pomysły na prezenty DIY 

Staraliśmy się zebrać uniwersalne inspiracje, które sprawdzą się zarówno w przypadku kobiet i mężczyzn. Dzięki temu możecie wykorzystać je jako gotowe pomysły na prezenty świąteczne. 

Prezenty DIY: materiały
fot. pixabay.com

Kosz prezentowy 

Półki wielu sklepów uginają się od rozmaitych koszy prezentowych. Od tych z różnorodnymi alkoholami, przez łakocie, skończywszy na kosmetykach. Ich kolory, zdobienia i bogate wnętrza przykuwają uwagę wiele osób. Jednak warto pójść w nieco innym kierunku i pomyśleć o czymś wyjątkowym, o upominku, którego nie dostanie nikt inny. Co możemy dodać do samodzielnie wykonanego koszu prezentowego? Inspiracji jest naprawdę sporo! Ciekawym rozwiązaniem, jest stworzenie konkretnego motywu np. muzycznego, filmowego lub kolorystycznego. Załóżmy, że osoba nam bliska jest fanem piłki nożnej, wówczas w takim koszu może znaleźć się:

  • biografia ulubionego piłkarza,
  • kolaż zdjęć sportowców z danej drużyny,
  • gadżety piłkarskie z nadrukiem (czapka, koszulka, szalik),
  • akcesoria klubowe, które dostępne są w sklepie danej drużyny.

Jak zatem widać, tych elementów nie musi być dużo, jednak ważne, aby nawiązywały one bezpośrednio do pasji i zainteresowań osoby obdarowywanej. 

Nietypowe doniczki z kwiatami 

Pinterest czy Instagram to prawdziwa wylęgarnia zachwycających zdjęć, które przedstawiają aranżację wnętrz. W większości to właśnie detale odgrywają na nich najważniejszą rolę. Coraz więcej osób poszukuje nietypowych dodatków zdobiących mieszkanie, dlatego warto im w tym pomóc. Niecodzienne doniczki na kwiaty, ucieszą z pewnością każdego fana nowoczesnych wnętrz. Jak taki upominek wykonać? Należy zacząć od zakupu doniczek. Świetnie prezentują się osłonki wykonane z metalu. Kolejny krok, to zmiany. Możemy pomyśleć o nietypowym sznurku lub linie, czy też pasku, który przymocujemy z dwóch stron. Dzięki temu ze stojącej doniczki zrobimy wiszący kwietnik. 

Gdzie szukać inspiracji?

Powyżej, wskazaliśmy Wam dwa różne pomysły, jednak ilość inspiracji z prezentami DIY rośnie z każdym dniem. Wiele ciekawych koncepcji publikowanych jest za pośrednictwem social mediów. Spora część twórców prowadzi nawet specjalne kanały poświęcone tej tematyce, na których regularnie publikuje przygotowywane upominki.

Prezenty DIY: stwórz to sam
fot. pixabay.com

Najlepiej zacząć od takiego, który nie wymaga dużego nakładu pracy oraz zakupu dużej gamy produktów. Jedno jest jednak pewne, jeżeli szukamy sprawdzonych pomysłów na prezent do 50 złotych, to warto rozważyć inspiracje DIY. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here