Branża kosmetyczna stale zaskakuje nas swoimi propozycjami. W ostatnich latach produktami, które budziły różne kontrowersje, były produkty na porost rzęs. Czy rzeczywiście zapewniają one spektakularne efekty? Kto może z nich korzystać? Ile kosztuje dobre serum do rzęs? Odpowiedzi na te pytania i listę topowych produktów z tej kategorii, znajdzie w tym artykule.

Kilka słów na początek 

Zanim zaczniemy opisywać poszczególne propozycje i właściwości tego produktu, warto przede wszystkim wyjściem, czy w ogóle jest serum do rzęs. Mianowicie to niezwykle skoncentrowany kosmetyk, który ma za zadanie wyeliminować konkretnym problem. Tym samym w przeciwieństwie do wielu kremów i olejków, serum do rzęs, będzie posiadało w swoim składzie o wiele więcej substancji aktywnych stymulujących porost włosków.

Serum do rzęs a tusz
fot. pixabay.com

Czy serum do rzęs jest bezpieczne dla oka?

To temat, który wywołał najwięcej kontrowersji. Jednak w tym miejscu chcielibyśmy Was uspokoić i podkreślić, że każdy produkt, który został dopuszczony do sprzedaży i utrzymuje się na rynku od kilku lat, musiała przejść szereg testów. Ponadto, topowi producenci odżywek do rzęs dokładnie opisują, na jakiej podstawie działają, a bezpieczeństwo podkreślają różnymi certyfikatami. W przypadku wszystkich produktów kosmetycznych, niezależnie od tego, czy będą to wcierki do włosów, odżywki, maski lub szampony, powinniśmy pamiętać o tym, aby kupować tylko sprawdzone produkty. W internecie nie brakuje ofert, pochodzących z zagranicznych rynków, które przy nieodpowiednim użyciu, mogą negatywnie wpływać na zdrowie. 

Skutki uboczne, o których często piszą internautki, dotyczą serum do rzęs, które w swoim składzie zawiera bimatoprost. Zdarza się, że ta substancja aktywna, może wywoływać podrażnienie oczu, łzawienie lub bóle głowy. Jeżeli podczas kuracji zauważymy, któryś z tych symptomów, wówczas koniecznie trzeba zaprzestać korzystanie z tego kosmetyku. 

Stosowanie serum do rzęs a efekty 

Pełna kuracja trwa przeważnie od kilku dni do miesiąca. W tym czasie aplikuje się serum, za pomocą specjalnego pędzla, na rzęsy przy powiecie. Oczywiście szczegółowe instrukcje zawarte są na opakowaniu i mogą różnić się w zależności od preparatu. W przypadku tych produktów efekty widoczne są bardzo szybko i co ważne mogą utrzymywać się przez wiele lat. Serum nie tylko wydłuża rzęsy, ale także odpowiednio je podkręca i wydłuża, dzięki czemu nie musimy stosować henny oraz tuszu.

Serum do rzęs efekty
fot. pixabay.com

Które serum do rzęsy wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele kosmetyków na porost rzęs. Wybraliśmy te, które najczęściej polecane są przez internautki. 

TOP 9 KOSMETYKÓW DO WYDŁUŻENIA RZĘS 

  1. Long4Lashes serum przyspieszające wzrost rzęs 3 ml / około 70 zł
  2. Revolution PRO Day & Night Lash Pen Eyeliner i Serum do Rzęs Black / około 40 zł
  3. Orphica Realash Eyelash Enhancer Odżywka do Rzęs 4ml / około 230 zł
  4. WIBO Odżywka do Rzęs 2w1 / około 20 zł
  5. Refectocil Care Balm Odżywka do Rzęs i Brwi 9ml / około 55 zł 
  6. LUMENE Nordic Secret Volume Lash Baza Zwiększająca Objętość Rzęs / około 90 zł
  7. Refectocil Lash&Brow Booster Odżywka na Porost Rzęs i Brwi 2w1 / około 180 zł
  8. Regenerum Regeneracyjne Serum do Rzęs i Brwi 11ml / około 40 zł 
  9. Eveline ReveLASH Serum Stymulujące Wzrost Rzęs / około 53 zł 

Łatwo zauważyć duże rozbieżności cenowe, jeżeli chodzi o konkretne propozycje cenowe. Różnica między najtańszym i najdroższym serum w naszym zestawie wynosi 210 złotych. Zatem przed dokonaniem zakupu zalecamy dokładne przeanalizowanie każdego z tych kosmetyków. Pomocne mogą być opinie i oceny innych użytkowniczek. Warto poczytać na temat substancji aktywnych oraz o składnikach, które zawiera dany preparat. Szczególną uwagę, powinny zachować osoby, które zmagają się z różnymi alergiami. Czasami nawet po pierwszej aplikacji, może wystąpić wysypka lub podrażnienie. Serum do rzęs w najlepszej cenie dostaniemy raczej podczas zakupów w internecie. Najdrożej wychodząc produkty, kupowane w aptece.

Mamy nadzieję, że nasze informacje przybliżyły Wam temat serum do rzęs i rozwiały wszelkie wątpliwości na temat stosowania i działania. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here