Skompletowanie wyposażenia domu lub mieszkania stanowi duże wyzwanie dla wielu z nas. W końcu dylematów jest tak wiele, że często nie wiemy, które pomysły będą najlepsze. Nie pomagają w tym także różnego rodzaju poradniki czy fora tematyczne, gdzie często zdanie czytelników jest podzielone. Żeby nieco ułatwić aranżację Waszych czterech kątów, przygotowaliśmy nowy poradnik. Z tego artykułu dowiecie się przede wszystkim czy meble kuchenne na wymiar to dobry pomysł oraz gdzie szukać pomysłów na ich projekt. 

Aranżujemy kuchnię i wybieramy najlepsze meble 

Lodówka w zabudowie czy wolnostojąca? Duża czy mała zmywarka do naczyń? Nowoczesna kuchnia w stylu skandynawskim, a może boho? Takie dylematy z pewnością miało wielu z nas. To samo dotyczy mebli. Zważywszy na to, że kuchnia to serce każdego domu i często to właśnie w niej spędzamy wiele czasu, warto zadbać o komfort podczas gotowania oraz przygotowywania porannej kawy. Z tego powodu poniżej opisaliśmy wady i zalety płynące z mebli kuchennych na wymiar. 

meble kuchenne na wymiar przykładowa realizacja
fot. pixabay.com

Meble kuchenne na wymiar i ich zalety 

Wybór mebli kuchennych na wymiar niesie za sobą wiele zalet. Wśród najważniejsze należy wskazać przede wszystkim to, że możemy dostosować wszystko do swoich własnych potrzeb. Od wysokości szafek, przez długość blatów, skończywszy na materiałach i kolorach. To sprawia, że kuchnia, którą stworzymy będzie wyjątkowa, funkcjonalna i niepowtarzalna. 

Kolejnym plusem wynikający z inwestycji w meble na wymiar jest to, że możemy swobodnie wpisać je w każdy metraż. Dzięki temu płacimy jedynie za te szafki, których potrzebujemy i starannie wykorzystujemy posiadaną przestrzeń. 

Osoby, które zdecydowały się na kuchnię w zabudowie, podkreślają, że jakość tego typu mebli może być o wiele lepsza. Nie oznacza to, co prawda tego, że te, które spotkamy w sklepach, są gorszej jakości, jednak w przypadku niższych cen, bardzo często, materiały użyte do produkcji, pozostawiają wiele do życzenia. 

Ostatnią zaletą, o której chcielibyśmy wspomnieć, są walory estetyczne. Często, aranżując wnętrza naszego domu, chcemy obrać konkretny styl i motyw przewodni. Zamawianie mebli na wymiar, daje nam praktycznie nieograniczone możliwości, dlatego chętniej korzystamy z tego rozwiązania. 

Kuchnia w zabudowie: wady 

Niezależnie od tego, co planujemy kupić, każde rozwiązanie posiada swoje plusy i minusy. Faktycznie w przypadku mebli kuchennych na wymiar ilość zalet będzie większa, jednak nie bylibyśmy obiektywni, gdybyśmy nie napisali o wadach tego pomysłu. Możemy wskazać dwie, najczęściej powtarzane przez klientów. 

Pierwsza z nich dotyczy ceny. Decydują się na meble na wymiar musimy liczyć się z większymi kosztami, aniżeli w przypadku zakupu gotowych zestawów. Najczęściej różnica ta sięga kilku tysięcy, jednak finalnie przekłada się na lepszą jakość. 

Kolejna kwestia dotyczy przeprowadzki. Co prawda, wielu twórców mebli na wymiar stara się tak, je zamontować, aby z łatwością przenieść w inne miejsce, jednak nie mamy pewności, że będą tam pasować. Gotowe zabudowy są często uniwersalne i dobierane na podstawie najczęściej spotykanych wymiarów, dlatego czasem łatwiej je zdemontować lub przenieść. 

meble kuchenne na wymiar projekt
fot. pixabay.com

Gdzie szukać pomysłów na meble kuchenne na wymiar? 

Jeżeli rozważamy zakup mebli kuchennych na wymiar, powinniśmy mieć jakiś wstępny pomysł. Chociaż osoby, które tworzą takie zabudowy, przeważnie mają portfolio, warto poszukać dodatkowych źródeł. Świetnym miejscem do tego, aby czerpać inspiracje, jest platforma Pinterest, na której użytkownicy z całego świata dzielą się swoimi realizacjami i nie tylko. Dobrym pomysłem będzie także dołączenie do grup tematycznych np. na Facebooku. Dziennie, tysiące osób udostępnia tam zdjęcia swoich kuchni, dlatego z łatwością można zapytać o wskazówki, kolory i materiały. Świetne triki wnętrzarskie znajdziemy również w magazynach i czasopismach tematycznych, dlatego polecamy do nich zaglądać. 

Liczymy na to, że opisane przez nas wskazówki, pozwolą Wam cieszyć się piękną i funkcjonalną kuchnią. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here