Domowy sprzęt do ćwiczeń to rozwiązanie, po które w ostatnich miesiącach sięga coraz więcej osób. Ograniczenie działania siłowni, chęć dbania o kondycję i zdrowie, to zapewne tylko jedne z wielu powodów, dla których tworzymy własne sale sportowe. Gdzie szukać sprzętu do ćwiczeń? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Odpowiedzi na te pytania i szereg innych, cennych wskazówek związanych z tym zagadnieniem, przedstawiamy poniżej. 

Jakie sprzęt kupić? 

Wiele osób tworzących domowe siłownie, często sięga po sprzęty, których później nie używa. Zakup każdych tego typu urządzeń powinien być przemyślany i dostosowany do naszych możliwości. Powinno się stworzyć taką przestrzeń do ćwiczeń, która będzie zachęcała nas do aktywności. W tym celu wskazane jest, aby uwzględnić poniższe kwestie. 

Rodzaj aktywności fizycznej 

Przeważnie w ferworze zakupów lub korzystnych promocji, ulegamy chwili i kupujemy sprzęty do ćwiczeń, których nigdy nie używaliśmy. Bieżnia w przypadku osób nieprzepadających za bieganiem czy też rowerek dla kogoś, kto nie lubi jazdy na dwóch kółkach. Takich przykładów jest naprawdę dużo. Żeby tego uniknąć i nie zamrażać środków finansowych w niepotrzebnych rzeczach, warto podejść do tego z rozwagą. 

Jeżeli do tej pory nie prowadziliśmy żadnej aktywności fizycznej, wówczas dobrym pomysłem będzie krótka wizyta na siłowni lub spotkanie z trenerem personalnym. Odpowiednie przetestowanie sprzętu, pozwoli wybrać ten, z którego lubimy korzystać. Gdy sport nie należy do naszych ulubionych form spędzania wolnego czasu, ale chcemy zadbać o swoje lepsze samopoczucie i zrzucić kilka kilogramów, można pomyśleć o takich propozycjach, jak np.: rowerek stacjonarny lub orbitrek. Dzięki temu, nawet podczas oglądania serialu lub filmu, możemy zaczerpnąć nieco ruchu.

Stopniowe kompletowanie 

Kolejna kwestia, którą powinno się poruszyć, dotyczy zbyt dużych zakupów. Na początku trzeba realnie określić m.in. to, jak często będziemy ćwiczyć i przez ile minut w ciągu dnia. Lepiej zacząć od zakupu jednego urządzenia, a następnie stopniowo uzupełniać naszą domową siłownię, aniżeli wydawać pieniądze na rzeczy, których nie zdążymy użyć. W sytuacji, gdy nasz budżet jest ograniczony, warto pomyśleć o programach fitness z internetu. Do większości z nich wystarczy mata do ćwiczeń, hantle lub gumy

Sprzęt do ćwiczeń: mata
fot.: pixabay.com

Gdzie kupować sprzęt do ćwiczeń? 

Udane zakupy, to korzystne zakupy. Zdarza się, że w przypadku bieżni domowych czy innych podobnych urządzeń, różnice w cenie bywają znaczne, dlatego trzeba przeprowadzić odpowiedni research. 

Sklepy stacjonarne 

W sklepach stacjonarnych często ceny sprzętów do ćwiczeń mogą być nieco wyższe, aniżeli w ich odpowiednikach internetowych. Jednak mają one też swoje plusy. Zdecydowanie łatwiej będzie nam skorzystać z porady ekspedientów i wybrać dobry sprzęt, jeżeli nie posiadamy żadnej wiedzy z tego zakresu. Sklepy stacjonarne bardzo często wprowadzają sezonowe promocje, które pozwalają na nieco tańsze zakupy, wówczas to dobry moment, aby kupić upragnione rzeczy w dobrej cenie.

Sklepy  internetowe 

Topowe sklepy stacjonarne już dawno zaczęły przenosić swoją działalność także do sieci. Chociaż w wielu przypadkach ceny w obu miejscach będą takie same, czasami możemy liczyć na darmową wysyłkę lub kody zniżkowe, które znacząco wpływają na opłacalność zakupów. Jeżeli nie mamy pewności, czy dany sprzęt przyjdzie w dobrym stanie i jak będzie działał, wtedy należy zapoznać się z procedurą zwrotów oraz reklamacji. 

Sprzęt do ćwiczeń: gdzie kupić?
fot.: pixabay.com

Komisy i serwisy internetowe a sprzęt do ćwiczeń

W przypadku chęci stworzenia siłowni z prawdziwego zdarzenia koszty sprzętu do ćwiczeń mogą być naprawdę wysokie, dlatego warto rozważyć ich obniżenie. W jaki sposób? Dobrym pomysłem będzie przejrzenie serwisów aukcyjnych i ogłoszeniowych lub wizyta w komisie. Wiele osób kupuje ławeczki do ćwiczeń, steppery i inne tego typu rzeczy pod wpływem chwili, a później z nich nie korzysta. Gdy po kilku miesiącach leżenia zbierają tylko kurz, spora część użytkowników decyduje się na ich sprzedaż. To świetna okazja do tego, aby skomplementować profesjonalny sprzęt w naprawdę dobrej cenie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here