Zakup prezentu dla bliskiej może okazać się dużym wyzwaniem. Szczególnie, jeżeli już dawno wyczerpaliśmy listę naszych pomysłów. Bon upominkowy to w ostatnim czasie niezwykle uniwersalna propozycja, po którą sięga coraz więcej osób. Jednak, aby sprawił radość, warto pamiętać o kilku cennych wskazówkach, które publikujemy w tym poradniku. 

Bon upominkowy: wady i zalety

Dla jednych bon upominkowy to świetne rozwiązanie, dla innych tzw. pójście na łatwiznę. Jak jest naprawdę? Postaram się zaraz wytłumaczyć. Z voucherami jest podobnie, jak z zestawami kosmetyków. Oba rozwiązania często dzielą sprzedawców, jednak prawda jest taka, że wszystko zależy od tego, jak bardzo przyłożymy się do zakupów. 

Bon upominkowy: plusy 

Wśród zalet tej formy upominku jest z pewnością uniwersalność. Może to być świetny pomysł na prezent dla babci, jak i mamy, czy brata. Wystarczy, że wybierzemy się do odpowiedniego sklepu. 

Bon upominkowy wady
fot. pixabay.com

Kolejnym plusem tej propozycji jest dostępność. Nie musimy spędzać kilku godzin na zakupach, aby znaleźć idealny podarunek. Coraz więcej sklepów, umożliwia także, zamawianie voucherów przez internet, co jest niewątpliwą wygodą. 

Trzecią i ostatnią zaletą jest różnorodność. W tej chwili bony upominkowe dostaniemy praktycznie na większość usług i produktów: od odzieży, przez kosmetyki, skończywszy na masażach. Dzięki temu z łatwością zaskoczymy swoich bliskich. 

Minusy bonów upominkowych 

Jedynym i najczęściej wymienianym minusem związanym z bonami upominkowymi jest terminowość. Vouchery mają to do siebie, że obowiązują przez określony czas. Największe wyzwania mogą stanowić bony na różnego rodzaju atrakcje na zewnątrz, czyli skoki ze spadochronem lub lot paralotnią. W przypadku tego upominku, wszystko zależy od warunków atmosferycznych i rzeczywiście może zdarzyć się tak, że w dniu, w którym zaplanowaliśmy niespodziankę, prezent może się nie udać. Z tego względu polecamy, aby wybierać bony upominkowe, które będą do wykorzystania przynajmniej przez rok. Warto również zapytać sprzedawcę, czy w przypadku sytuacji losowych, można ten czas nieco wydłużyć. 

Jak sprawić, aby bon upominkowy był dobrą niespodzianką?

Gdy zdecydujemy się na zakup bonów upominkowych, koniecznie weźmy pod uwagę, poniższe informacje. 

Bon upominkowy zalety
fot. pixabay.com

Po pierwsze: bon dostosowany do potrzeb 

Jeżeli osoba, której kupujemy taki rodzaj prezentu nigdy nie wspominała o siłowni, a dostanie od nas karnet, wówczas może to być jeden z tych nietrafionych upominków. Zamiast tego, trzeba postawić na kreatywność. Odnieść się do pasji i zainteresowań lub sięgnąć po produkty pierwszej potrzeb takie jak np. kosmetyki, obuwie, czy artykuły przemysłowe. 

Po drugie: odległość 

Ta zasada dotyczy przede wszystkim osób starszych. Gdy kupujemy prezent dla dziadka w formie bonu, warto zastanowić się nad tym, czy będzie mógł go samodzielnie zrealizować. Do grona tych najbardziej nieudanych voucherów zaliczamy te, których nie można wykorzystać, bo są po prostu za daleko. 

Po trzecie: zasady działania 

Często nie wykorzystujemy różnych prezentów, bo do końca nie wiemy, jak z nich skorzystać. Dotyczy to przeważnie wizyty w SPA czy zabiegów kosmetycznych. Upewnijmy się, że bliska osoba wie, gdzie znajduje się gabinet i w jaki sposób zapisać się na wizytę. 

Po czwarte: dodatkowe koszty

Poruszając to zagadnienie mamy na myśli vouchery na weekendowy wyjazd. Przeważnie obejmują one nocleg ze śniadaniem lub/i jakimś zabiegiem odnowy biologicznej. Problem polega jednak na tym, że nie mamy pewności dot. tego, czy dana osoba będzie dysponowała dodatkowym budżetem na dojazd i posiłki. Jest to często niezwykle krępująca kwestia, dlatego dwa razy zastanówmy się nad tym, czy to dobry pomysł. 

Mamy nadzieję, że nasze informacje rozwiały Wasze wątpliwości na temat tej formy prezentu. Co prawda, nie jest to propozycja, z której każdy musi skorzystać, niemniej jednak, zawsze warto wziąć ją pod rozwagę. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here